Vandy Vape Berserker MTL RDA [Recenze]

Dnes se spolu podíváme do ne tak daleké minulosti. Když vyšel Berserker RTA stal se rychle velmi oblíbeným, přestože trpěl pár neduhy. Často lidé bojovali s usazením vaty, prolínáním při plnění, horším podáním chuti atp.
Vandy Vape však nelenil a vydal Berserker MTL RDA. Byl to vlastně takový první novodobý MTL kapák s poměrně zajímavě řešeným přívodem vzduchu a možností používat jej jako squonkovací RDA.

 

U Berserkeru MTL RDA mě nejdříve zarazila jeho velikost. No, dobře. Malost. Je to opravdu prcek. S rozměry 42,2 mm na výšku a průměrem 18 mm se skutečně nejedná o žádného velikána.
Naštěstí Vandy Vape trochu přemýšlel a přidal k Berserkerovi dva „okrasné“ kroužky, které atomizér opticky rozšíří na 22 nebo 24 mm. V balení dále nalezneme superfine fused clapton spirálku, sadu šesti vložek do přívodu vzduchu a nástroj k namotání/porovnání spirálky. Jak zmíněné vložky fungují, co se s nimi dělá a kam si je můžeme strčit, si ukážeme níže v článku. Samozřejmě se v balení nachází i další příslušenství jako například náhradní šroubky, těsnění atp. Berserker je velmi dobře zpracovaný, nikde se nekonají otřepy, ostré hrany a podobná neřádstva.

 

Osazení + výměna centrpinu za BF variantu
Osazení tohoto RDA je otázka několika málo pikosekund. Není tu moc nad čím moc rozmýšlet. Spirálku důkladně chytit pod šroubky, osadit vatou a zakapat.
Ale tady pozor, pokud budete mít v atomizéru vloženou vzduchovou vložku, dbejte na to, ať spirálku zbytečně nepřežhavíte a vložku pod ní si nespálíte. Vložky jsou sice z odolného plastu, ale mají své hranice. Nejednomu uživateli se stalo, že vesele vyžhavoval a vyžhavoval a najednou zjistil, že si vložku ve vzduchovém kanále utavil.
Co se osazení vatou týká, tak já osobně vatu nechával delší, ohnul jsem vatu až ke spodku atomizéru a odstřihl. Tím jsem si zajistil dostatečnou kapacitu liquidu na delší bafání a taktéž to, že nakapaný liquid vata stáhla až ze dna bazénu.

 

Osazení
Vzduchovou vložku jsem zvolil nejmenší, blížila se nejvíce mému ideálu pro MTL způsob vapingu.
Osazeno snadno a rychle. Spirálku jsem volil z nerezu 316L o síle 0,3 mm a průměru spirálky 3 mm.
Vata obyčejná Puffka. Líbí se mi vyosené výřezy pro vatu, dávají možnost po sundání topcapu liquid do bazénu vyloženě rovnou nalít.

Zhodnocení
Berserker RDA je velmi fajn atomizér, byl vlastně snad dokonce první z novodobých MTL kapáků masové produkce. Jednoduchá konstrukce, hluboký bazén, široká variabilita nastavení vzduchu, chladič pod náústkem a možnost BF centrpinu- to vše z Berserkera MTL RDA dělá fajn parťáka na denní používání. Ale…
Ale moc mě neoslovil chutí. Zkusil jsem v něm několik různých buildů, ale pořád mi vycházel takový horší průměr. Chuť nebyla tak prokreslená, jak bych si přál aby byla. Škoda, nezbývá než doufat v lepší příští generaci tohoto kapáku. Pokud bude. Možná… Někdy…

Tímto se s Berserkerem loučím a děkuji Stifovi za jeho zapůjčení do recenze a rád jej vracím. 🙂
A od Stifa mám na konci článku vyřídit poděkování Štefanu Ihnátovi. Takže vyřizuji 🙂