Vandy Vape Berserker Mini V2 MTL RTA [Recenze]

BALENÍ
Jakmile se vám Berserker V2 dostane do rukou a vy rozcupujete „rukáv“ krabičky nedočkavostí a za použití síly větší než malé otevřete samotnou krabičku, padne váš pohled na samotný atomizér, náhradní žluté sklo, kovové tělo s vybroušeným logem a na dva delší náústky. Pod vrchní postýlkou najdete sedm náhradních airflow vložek, sadu těsnění a šroubků, osmijazyčný návod, dva nichromové fused claptony a malý modrý šroubováček. Stručně řečeno, je tu toho dost.

Atomizér
Historii řady Berserker tu vypisovat asi nebudu, zná ji snad každý, kdo už nějakou chvilku vapuje, takže se vrhneme rovnou na atty.
Berserker V2 mini je jednospirálkový MTL atomizér o průměru 22 mm, kapacitě 2 ml respektive 2,5 ml při použití kovového těla. Jeho výhodou oproti konkurenci je systém výměnných vložek pro airflow. Přijdou si na své jak milovníci fakt utaženého potahu, tak i ti, co mají rádi potah volný, až skoro DéeLkový.
Co se plnění týká, tak se Bers opět drží osvědčeného bajonetového uzavírání, avšak zde přišlo vylepšení v podobě těsnění s membránou. Což přináší své výhody, jako například to, že se vám v prašném prostředí nedostane „bordel“ do tanku z víčka, které jste odložili na ne úplně čistý povrch.
Ovládání samotného přívodu vzduchu jde příjemně ztuha a nemá tendenci se samovolně pootočit, když to nejméně čekáte. V kotelně pak máte možnost jednoduchým vysunutím a vsunutím vyměnit vzduchovou vložku pod spirálkou, což je přesně to místo, kde potřebujete mít vzduch doladěný. Osobně jsem tovární vložku vytáhl hned při první zkoušce a použil jsem 1mm variantu, která mi seděla nejvíc. Nicméně Vandy Vape usoudil, že by mohli po Bersovi zatoužit i DLkáři, a tak dali do balení vložku s označením DL-1. Zkusil jsem a musím zkonstatovat, že za mě je tam zbytečná, místo ní bych ocenil spíš vložku se třemi mnohem menšími otvory.

Základna je dost prostorná, dvousloupková, a fakt jednoduchoučká na osazení. Jen si dobře pohlídejte množství a uložení vaty. Mám pocit už od prvního Berse, že je série RTA dost háklivá na její uložení. Jinak se tu žádné zrady a zradičky nekonají.

Ještě tu zmíním, že Bers má stavitelný pozlacený 510 centrpin, což je skvělá věc, pokud používáte hybridní mechaniky.

BUILD
Jak je mým dobrým zvykem, snažím se z atomizéru vždy dostat maximum chuti za použití přiměřeného výkonu. Na první pořádné osazeni jsem použil spirálku z nerezového drátu o průměru 0.3 mm, namotanou na 2.5mm kulatinu, osm otoček. Trefa do černého! (smí se to ještě vůbec psát?) Nicméně mi to nedalo, zvedl jsem telefon a nažhavil spojení ke Stifovi. Hodil po mně Tri-core fused 3*0.2mm/ 0.06mm celonerez. Na 16 W super, ale… Chvíli jsem přeskládával Bersovy vložky a došel k závěru že si vážně lépe rozumí s jednoduchou spirálkou. Tedy zpět k tomu, co vidíte dole na fotkách. Vata byla opět použitá Puffka (protože jí tu mám asi tak půl kamionu).

HODNOCENÍ
+ možnost výměny vzduchových vložek
+ jednoduchost osazení spirálky
+ podání chuti
+ membrána na plnicích otvorech
+ zpracování
+ obsah balení a doplňky
+ nulová tvorba kondenzátu
+ velice příjemné náústky
+ stavitelný centrpin

– moc si nerozumí se složitými dráty
– náchylnější na osazení vatou
– ukrutáááááááánsky dlouhej název 😀

SLOVO ZÁVĚREM
Vandy Vape prostě umí, to je bez debaty. Berserker V2 mini MTL RTA je fakt parádní záležitost. Jednoduše se osazuje, snadno se plní, airflow si doladíte přesně „na hubu“, stavitelný centrpin… Prostě super kombinace, kterou mohu s klidným svědomím doporučit. Ještě jednou děkuji eliquidshop.cz za věnování Berse do recenze. Díky!

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!