Uwell Caliburn POD – Se saltem parádní [Recenze]

Opět se mi dostal do rukou nějaký POD, tak proč ho nezrecenzovat, žejo? Caliburn mi do recenze poskytlo Vape Centrum za což posílám díky 🙂

Uwell Caliburn je další z produktů výrobce známého zařízeními s perfektním podáním chuti, dostojí tomu i u Caliburnu? To zjistíme společně.

Balení
V černé krabičce se zlatě vyvedeným jednoduchým zobrazením zařízením a jeho názvem najdeme samotný POD kit, náhradní cartridge, MicroUSB kablík a nějaké to povídání. Tak je tomu prakticky u všeho. Na zadní straně balení je vypsáno, co vše najdeme v balení, plus nějaké ty údaje o výrobci.

Zařízení
Caliburn má baterii o kapacitě 520 mAh, tělo z kovu a spínací tlačítko. Zajímavostí je to, že tenhle POD může fungovat na principu podtlakového spínání při potahu, ALE! je možné jej spínat i žhavicím tlačítkem. Zde nejen tedy mně přišlo, že tlačítko funguje trochu jako Boost. Tedy že při samotném sepnutí potahem je výkon nižší, než při sepnutí tlačítka. Což pro mě bylo velmi příjemné. Člověk si zmáčkne tlačítko a jakmile začne tahat tak jej v klidu pustí a dotáhne si dle libosti. Výhoda toho, že je přítomno tlačítko, je to že, pokud POD uklízím do kapsy, tak jej jednoduše pětiklikem vypnu a nemusím se bát, že se samovolně sepne.

Co se výdrže na jedno nabití týká, tak mohu s klidem říct, že 2 a 1/4 mililitru náplně odpaří bez nutnosti dobíjení.

Indikace stavu nabití je zde velmi dobře značena barvou LEDky u tlačítka.

Cartridge
Cartridge Caliburnu nejsou, co se podání chuti týká, vyloženě skvělé, ale také nejsou ani nijak nevýrazné. Pojmou 2 ml liquidu, jsou plněné vrchem, je na nich dobře vidět, kolik liquidu v nich ještě zbývá. Plnění je snadné, stačí sundat krycí čepičku a plnit jedním z postranních otvorů.
S klasickým liquidem si poradí naprosto s přehledem, avšak hit není prakticky žádný. Pokud však nalijete Salt-based liquid ,tak je to hnedle veselejší. Caliburn příjemně kopne a nikotin v mžiku doručí (+ mi přijde že se lépe ukáže chutí). Takže za mě se saltem super.

V těle Caliburnu drží cartridge na magnetu, který je dostatečně silný, aby cartridge udržel i při nešetrném vyklepávání kondenzátu, se kterým jsem se s novou cartridgí setkal.

Co se týká vzdušnosti, tak je to na mě poměrně dost vzdušné MTL, takže tak 90% z ostatních si přijde přesně na své 😀

Zhodnocení
+ nizounká váha
+ možnost volby mezi automatem/klasickým spínáním
+ se saltem perfektní kombinace
+ slušná baterka
+ rychlé nabíjení
+ dobrá indikace stavu nabití

– s klasickým liquidem takřka bez hitu
– na mě volný potah
– u nové cartridge jsem se setkal s větším množstvím kondenzátu, to se vyřešilo samo během používání

Slovo závěrem
Caliburn mě celkem mile překvapil. Ale že bych si ho pořídil jako jediné zařízení? To zas ne. Pokud se ale budu pohybovat někde, kde nechci budit pozornost něčím větším, tak ho naplním Saltem a můžu vyrazit „mezi lidi“. Ještě jednou děkuji do Vape Centra za poskytnutí Caliburnu pro recenzi.