Uwell Amulet Pod [Recenze]

Vážení čtenáři, nevíte někdo, kolik je hodin? Potřebuji si seřídit e-cígo…
A teď vážně, z e-liquid.eu se mi dostaly do pazour k recenzi hodinky, teda, hodinky… On je to vlastně doslova příruční POD, který má hodiny. A dá se nosit jako hodinky. A když ho vybijete, tak hodiny a datum furt ukazuje. Akorát je prostě divný žužlat hodinky 😀 No nic, pojďme se na to pořádně mrknout.

Balení
Uwell Amulet má vcelku pěkné balení, na kterém se nachází všechny důležité informace, které tak nějak asi chceme a potřebujeme vědět. Najdeme v něm manuál, micro-USB kablík a samozřejmě samotné zařízení, které je hezky uložené v řemínku pro upnutí na zápěstí.

Zařízení
První dojem který ve mně zařízení vzbudilo, byl: „Proboha vždyť to nic neváží!“ Aby taky ne, když je to malej plasťáček, žejo… Kapacita baterie je 370 mAh, což je vlastně absolutně na pohodu. Pravda, člověk si řekne, že ta baterka je fakt malá, ale je nutné si uvědomit, že si tohle nikdo jako hlavní a jediné zařízení nekoupí. Výhoda je paradoxně opět malá baterka. Proč? Protože to nabíjení pomocí micro-USB trvá jen chvilku. Jako velkou výhodu vidím to, že pokud vás zařízení odstaví od vapingu z důvodu nízkého nabití baterie, tak stále ukazuje čas.
Tlačítko na boku zařízení slouží k vypnutí/zapnutí, rozsvícení displeje a vstupu do nastavení času. Vzhledem k tomu, že Amulet má automatické spínání při potahu, tlačítko jinak nevyužijete. Docela jsem se obával, jak zde bude podtlakový spínač fungovat. Zatím jsem se většinou setkal s tím, že z PODu je potřeba tahat poměrně dlouho a výsledek není kdovíjaký. Zde jsem mile překvapen, je to fakt rychlík. Jakmile zlehka potáhnete, tak zařízení reaguje. Nahned. Bez prodlevy.
Na stranách displeje se nachází dvě dotykové plošky sloužící k úpravě času a data. Reagují velice dobře a netrpí na „missclicky“.
Co se týká toho, jak drží zařízení v lůžku na pásku, k tomu nemám výhrady. Cvakne a drží jak přibitý. Jeho vyjmutí je otázkou vteřiny. Stačí stisknout na řemínku čudlík a POD povyskočí. Otázka zní, jak to bude držet po delší době používání.

Cartridge
Cartridge jako taková pojme 2 ml liquidu, spirálka v ní má odpor 1,6 Ohmu, do zařízení se pouze zacvakne a není třeba nic někde aretovat ručně. Zato je docela problém ji ze zařízení nějak rozumně dostat. U mého kusu to chce docela dost síly. Není zde žádný mechanismus, který by cartridge uvolnil z uložení, důvodem je pravděpodobně zachování malých rozměrů. Co vidím jako nedostatek, je právě to vylamování a s tím spojená hrubá síla PLUS hodně ostré hrany cartridge. Bohužel se mi ze začátku stávalo poměrně často, že jsem si o ony ostré hrany, rozdrbl prst. A to tak, že kvalitně. Pak už jsem si začal dávat fakt dobrý pozor.

Co se plnění týká, tak tady není co vytknout. Gumovým špuntem překrytý velký plnicí otvor pojme naprosto na pohodu kapátko kterékoli z mých lahviček.

U PODů obecně vídám často pod cartridgí kondenzát, zde jsem se s ním však nesetkal. Zato požehnaně ho bylo často v náustku. To může být částečně způsobeno pohyby ruky a částečně tím, že nemáte možnost vypnout žhavení a dotáhnout tu poslední vteřinku naprázdno.

Chuť, ta mě vždycky zajímá nejvíc. Firma Uwell je celkem známá tím, že podání chuti z jejích zařízení je víc než dobré. Tady jsem se hodně bál, jestli nešlápli vedle, ale musím smeknout pomyslný cylindr. Tohle se fakt zas povedlo. Chuť podává fakt výborně, ale přijde mi, že ji směřuje víc do sladka. Poslední dobou sjíždím tabáky od Al Carlo a jinde mi nepřijdou tak sladké, jako zde.

Hodnocení
+ kompaktní rozměry
+ nenápadnost
+ hodinky stále na ruce
+ po vybití drží čas
+ perfektní podání chuti
+ velmi dobrá reakce podtlakového spínače

– ultraostré hrany cartridge
– způsob vyjímání cartridge
– poměrně dost kondenzátu
– muší váha – když pod vypadne, dozvíte se to s velkým zpožděním
– silikonový řemínek (já vím, já vím, ale když já raději ty kovové 🙂 )
– je to lapač otisků prstů, to prostě čisté neudržíte.

Slovo závěrem
Nutno uznat, že Uwell Amulet má vlastně dobrý nápad. Absolutně stealth zařízení, o kterém nikdo neví, že je e-cigareta, dokud to neukážete. Ideální do kanclu, kde se nesmí vapovat. Co mě moc nepřekvapilo, bylo to, že se hodiny lehounce rozjíždějí od skutečného času, chce je to občas přeřídit. Jinak vše funguje vcelku na výbornou i přes drobné nedostatky. Osobně bych rád viděl verzi, kde bude třeba stisknout tlačítko pro žhavení, nějak mám k těm automatům vnitřní nedůvěru. Nicméně zařízení po dobu testování běhalo jak hodinky…. doslova 😀

Ještě jednou děkuji do e-liquid.eu za zaslání Amuletu do recenze 🙂