Urban Juice – Blitz Gott [Recenze]

V dnešní recenzi se ve spolupráci s Nebula Club podíváme na další kousek od německého výrobce Ultrabio. Tentokrát ale odbočíme od řady Alphavirus a koukneme se na kousek z jejich hlavní řady a to řady Urban Juice. Na scénu tak přichází citronový koláč s názvem Karel – pardon – Blitz Gott.

Podle popisu se jedná o „dezert z jemného těsta s říznou chutí citronu„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

První složkou, na kterou při prvním ochutnání je samozřejmě citron. Chuť tohohle citronu je poměrně věrná, byť se pohybuje trochu na hranici citronové šťávy a citronového bonbonu. Je sladká, pocitově lehce ale typicky kyselá, nikoliv však na tolik, že by vám zkřivila úsměv. Stejně tak nese i lehkou ale pořád typicky citronovou hořkost. Všechny tyhle vlastnosti citronu, tedy až na sladkost jsou celkem příjemně vyrovnané, jen ta sladkost umí v občas působit trochu dráždivě v krku. Ale svým způsobem to chuti dodává lehkou říznost.

Pod chutí citronu se především při výdechu probouzí chuť těsta. To je jemné, v některých potazích připomíná nadýchaný piškot, v některých pak trochu oplatku. Skvěle ale doplňuje chuť citronu a chuti dodává nejen příjemný dezertový nádech, ale zároveň tak trochu „umravňuje“ chuť citronové složky a funguje jako příjemný podklad. Při tom ale nechává citronovou chuť hrát prim.

V chuti je cítit i lehká krémovost. Ta není cheesecaková, jak by mohl někdo očekávat, spíše připomíná pusinkový sníh a celkově dokresluje dezertní nádech celé chuti a při tom ji ještě nenápadně odlehčuje.

Blitz Gott mě velmi mile překvapil a to především díky chuti citronu. U té totiž, na rozdíl od většiny dezertních citronových příchutí necítím onen hořký nádech který většinou popisuji jako zelenou slupku vlašských ořechů. Není zde ani nádech cheesecakové chuti, který s sebou taktéž občas nese lehkou hořkost. Jediný náznak něčeho takového, možná řekněme spíše trpkosti, zde nese opravdu jen samotný citron a to tu svojí typickou, které není co vytknout a která není nijak rušivá.

Snad jedinou výtku bych měl právě k sladkosti citronové složky. Byť je především při výdechu zmírněna chutí těsta a sněhu, přeci jen je při potahu dost výrazná a jak jsem psal, občas až trochu dráždivá. Ale chápu, že pravděpodobně vyvažuje možnou kyselost citronu jako takového.

Shrnuto podtrženo, Blitz Gott je opravdu povedeným citronovým dezertem. I když ji v nabídce Nebula Clubu naleznete v sekci ovocných příchutí, nebál bych se ji zařadit i mezi dezertové. Teoreticky leží na takovém pomyslném rozmezí a najdou si v ní své příznivci obou táborů.

Za sebe však můžu říct, že Blitz Gott řadím mezi ty povedenější citronové dezerty, a to nejen kvůli tomu, že mi po něm nezůstává v ústech ona pachuť (kterou snad u citronových dezertů nacházím jen já), ale zároveň jsem neměl nejmenší problém jej mít v tanku nalitý celý den. A to se hlásím k tomu, že mezi fanoušky citronových příchutí nepatřím.

Urban Juice – Blitz Gott dostanete ve 120ml lahvičce, ve které najdete 10ml lahvičku aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 1-10, já doporučuji alespoň týden.

Za zaslání Urban Juice – Blitz Gott , bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde jej můžete zakoupit.