Tři nová Monkey aromata [Recenze]

Už je tomu hodně dlouho, co Monkey vydali něco nového. Víc jak rok jsme všichni toužebně čekali, s čím přijdou. Přes rok jsme doufali že už už něco… A konečně! Mám tu dnes v recenzi tři zbrusu nové kousky zaslané přímo od Monkey liquid, kterým za ně mnohokráte děkuji. Tak se na ně pojďme mrknout společně.

Test a předmluva k němu
K testování využívám celkem tři RDA. Všechny jsou osazeny čistou vatou a po ochutnání liquidu osazena načisto. Nutno vzít v potaz, stejně jako u kterékoli recenze, že co může chutnat Vám, nemusí šmakovat mně. A naopak. Co však říkám vždy, nejsem tvor, který by dokázal popisovat chutě tak rozmanitě, jako třeba kolega Michal Císařovský, nebo Venca Pospíšileček. Buďte tedy prosím k mé strohosti shovívaví.

Co platí pro všechny tři kousky
Monkey Apple Pie, Monkey Fruit i Generál jsou aromata typu Shake and Vape. Ve všech třech šedesátimililitrových lahvičkách je 12 ml koncentrovaného aromatu určeného k doředění bází s nikotinem nebo bez něj. Lahvičky jsou tmavé, s klasickou opičí etiketou, na které najdete všechny náležitosti. Musím poznamenat, že trysky lahviček drží fest i při hrubším zacházení, a že nemají tendenci cintat do víčka, takže lahvička zůstává suchá, ať s ní děláte co chcete.

Monkey Apple Pie
Dle popisu výrobce se jedná o klasický jablečný koláč z dob našich babiček. Křehké nasládlé těsto, pořádná porce domácích čerstvých jablíček s trochou oříšků a špetkou likéru Amaretto.

Po čichu:
Jablečný koláč už od otevření řadím mezi topové aroma. Vůně, která se line z lahvičky, je naprosto skvělá. Silná vůně těsta v kombinaci s trochu nakyslým jablkem a špetičkou skořice nechává tušit, že na chuť se je proč těšit.

Po chuti:
Po nalití do kapáku přichází poněkud zvláštní překvapení. Těsto lehce ustupuje vzad a objevuje se lehká stopa skořice. Ovocnou složku musím bohužel hodně hledat, jako by se jablka krčila někde v koutku a tiše šeptala: „My tu vůbec nejsme“. Amaretto nedokážu v chuti bohužel najít vůbec, ale možná je to zrovna ten zvláštní ocásek který cítím na konci výdechu. Celkově na mě Apple Pie od Monkey působí spíš jako velmi dobrý, jen lehce sladký skořicový šnek. Za mě by to chtělo o chlup víc jablek 🙂

Monkey Fruit

Druhé aroma od Monkey je ovocná směs, ve které dle výrobce najdete jahody, lesní směs jako takovou, mango a ananas.

Po čichu:
Vůně aromatu je fantastická, velmi příjemně v ní dominuje mix lesních bobulí a příjemně to dokresluje zmíněný ananas. Tohle si prostě chcete naředit do vody a vypít!

Po chuti:
Tak změna! Vypít to nechcete! Tohle chcete zvapovat do posledního mililitru. Včetně lahvičky s víčkem a potiskem. Při potahu se na jazyk dostane plná hrst lesního ovoce, které se doplňuje se šťavnatostí ananasu, mango se objevuje jen letmo, při výdechu, ale přesto perfektně dokresluje celistvost téhle ňamky. Musím uznat, že Monkey Fruit se hodně povedl. Podobných mixů najdete spoustu, ale tenhle nad nimi bude rozhodně vyčnívat tím, jak je celý parádně sladěný dohromady.

Generál
Třetí novinka od Monkey je tabákovka jménem (nebo hodností?) Generál. Jedná se o mix tabáku, pistácie a vanilky.

Po čichu:
Tady jsem se lehce lekl, jestli jsem nepřišel o čich. Vůně linoucí se z lahvičky je pouze velmi jemná, dá se říci že pro mě až neuchopitelná…

Po chuti:
Zato chuťově je to totální overkill. Kombinace tabáku a pistácií nechávají na patře velmi příjemný dozvuk. Tabák jako takový je hodně znatelný až při výdechu, jaký to je přesně tabák, určit nedokážu, ale je příjemně nahořklý, silný a celkově pro mě vyhovující po všech ohledech. Vanilka obsažená v téhle dobrotě tomu dodává takovou tu správnou hřejivou sílu a hutnost, která člověku udělá dobře po těle i po duši. S Generálem si na své nepřijdou jen MTLkáři, ale rozhodně i DLkáři. Tohle je super univerzál do kteréhokoli atomizéru, pro jakoukoli příležitost, kdykoli, kdekoli. Snad jediné co mohu napsat, abych to vyjádřil čistě a jasně: Nos to v kýblech a lej mi to do atíku!
Takhle si pamatuju Monkey. Výrazný, lahodný, odladěný do nesmyslných podrobností. Yes!

Slovo závěrem
Rád bych ještě jednou poděkoval společnosti Monkey Liquid s.r.o za zaslání těchto tří novinek do recenze.
Aromata jsou všechna velmi dobrá. Nejvíce mě uchvátil Generál. To je prostě aroma dle mého gusta. Rozhodně ho budu prolévat MTL atomizérem ve velkém.
Pokud bych volil z těchto tří aromat jedno, které půjde do DL atomizéru, byl by to jednoznačně Monkey Fruit. Neopakovatelný ovocný zážitek který mě velmi potěšil.