TI Juice Tropical Infusions – Passion Fruit Coconut [Recenze]

Dnes mám na stole a čtvrtý a tedy poslední kousek z nové letní řady Tropical Infusions od TI Juice. A tenhle jsem si schválně nechal jako poslední, protože už podle názvu by se mohlo jednat o zajímavou kombinaci. Mučenka (nebo marakuja, chcete-li) nepatří mezi nejobvyklejší příchutě ve vapingu. A v tomto případě ji doplňuje kokos. Tak se pojďme podívat, jak uzavírá tuto jinak povedenou řadu.

Podle oficiálního popisu je Passion Fruit “tropická příchuť zralé marakuje, která se prolíná lehkými tóny kokosu, ananasu s kapkou pomeranče.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Při prvním ovonění je cítit kokos, pod kterým se lehce objevuje chuť ovoce, celkově ale působí tropicky a zajímavě. Pojďme si ale říct, jak chutná, což je podstatnější.

Na rozdíl od předchozích kousků jsem při identifikaci chutí v případě Passion Fruit Coconut trochu více tápal, respektive mi déle trvalo jí přijít na zoubek.

V chuti je naopak od vůně více cítit ovoce. Kombinace ovocných chutí nenabízí takovou možnost identifikovat jednotlivé složky, zde působí více uceleně. Cítím však tropickou, lehce kyselkavou chuť marakuji, kterou velmi jemně doprovází chuť ananasové šťávy a celou tuhle ovocnou část uzavírá nevtíravá chuť pomeranče, resp. pomerančové šťávy.

Z celé chuti však nejvíce vystupuje samotná marakuja. Její chuť není zcela věrná, působí spíše trochu bonbónově. Ovocnou čerstvost chuti dodává spíše náznak ananasové a pomerančové šťávy, které jsou na tom s věrností o poznání lépe, byť se v chuti moc neprojevují.

Celá chuť je (nadneseně řečeno) po okrajích lemována chutí kokosu, který dodává koktejlový nádech, který připomíná v kombinaci s ananasem piña coladu.

Celkově je Passion Fruit Coconut výrazně jemnější než ostatní kousky z řady a oproti nim trochu nevýrazná. Zároveň ale není tak sladká. Tuhle chuť jsem si více vychutnal právě v RDA a to především hned po zakápnutí, kdy byly chutě nejvýraznější. Při dalších potazích se chutě trochu ztrácely, především pak chuť kokosu a zůstala jemná chuť ovocné kombinace. V tanku zůstává chuť kokosu trochu znatelnější i při dalších potazích, chuť se ale trochu slévá.

Upřímně jsem od Passion Fruit Coconut očekával trochu víc a na ovonění mi i dávala naděje. Osobně si myslím že to, co měly předchozí kousky ve výraznosti navíc, by si tahle příchuť mohla vypůjčit a pak by to byla opravdu povedená letní/tropická záležitost. Takhle bohužel trochu pokulhává. A je to škoda.

TI Juice Tropical Infusions Passion Fruit Coconut dostanete v 60ml lahvičce s 12 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Doporučená doba odležení jsou 3 dny.

Tropical Infusions můžete sehnat přímo u TI Juice na eshopu.

Děkujeme TI Juice za zaslání příchutě do recenze.