TI Juice Tropical Infusions – Cherry Orange [Recenze]

Horké dny už se hlásí o slovo a už téměř tradičně je tu TI Juice s novou řadou cílenou právě na letní horké dny, jejíž název je Tropical Infusions. Tentokrát tato řada obsahuje čtyři kousky a oproti předchozím rokům by měly být bez chladivé složky. Na všechny čtyři kousky se postupně podíváme v našich recenzích a dnes začneme s kouskem pojmenovaným Cherry Orange.

Podle popisu je Cherry Orange „lahodný mix šťavnatých višní zaoblené lehkou chutí malin a doladěné lehkou dochutí pomeranče.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už od prvního potahu vám ústa naplní šťavnatá chuť ovoce, resp. ovocné šťávy, která je výrazně sladká, ale k tomu až později.

Podle popisu by dominantou měly být višně, v chuti však jako dominantní cítím chuť sladkého (možná červeného) pomeranče, do které se zapojuje právě chuť sladkých višní. U višní musím vyzdvihnout to, že nechutnají bonbónově ani uměle, jak tomu často bývá. V Zde se jedná o velmi povedenou a věrnou chuť višní, respektive višňové šťávy.

Trochu uměleji působí spíše chuť maliny, která spíše připomíná malinovku či jiný malinový nápoj. Chuti ale dodává typickou lehkou kyselost, jakou byste od malin čekali, zároveň ale i nádech lesního ovoce.

Chuť pomeranče pak dodává přijemný citrusový a lehce tropický nádech.

Až na drobný nedostatek maliny celý mix skvěle zapadá, působí zajímavě čerstvě, možná dužnatě, má zajímavou „říznost“, každopádně se jedná ale o zajímavou a vyladěnou kombinaci.

Drobný mínus vidím ve sladkosti, resp. celkové výraznosti celého mixu. Cherry Orange na mě totiž od prvního potahu (zvlášť při vyšších výkonech) působil trochu těžce a přeslazeně. A i sladkost dodává mixu jistou říznost, která mi ale úplně nevyhovuje. Myslím ale, že v takovém případě to vyřeší celou chuť naředit o něco více. Přeci jen na léto bych čekal trochu lehčí příchuť. Chuťový profil jako takový ale letní je a to i bez použité chladivé složky.

Když pominu sladkost, je pro mě Cherry Orange zajímavější než loňské kousky z řady Mellow Vibes. Uvidíme, jak si povedou další tři kousky z řady Tropical Infusions.

TI Juice Tropical Infusions Orange Cherry dostanete v 60ml lahvičce s 12 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Doporučená doba odležení jsou 3 dny.

Tropical Infusions můžete sehnat přímo u TI Juice na eshopu.

Děkujeme TI Juice za zaslání příchutě do recenze.