TI Juice – Tarty Lemon [Recenze]

Jak jsme slibovali, máme pro vás připravené recenze na celou řadu aromat TI Juice. A dnes se rovnou podíváme na první kousek, kterým je Tarty Lemon.

Tarty Lemon je dle popisu výrobce „Nadýchaný citronový koláč naplněný krémovým citronovým pudinkem“. A my se podíváme na to, zda popisu odpovídá a jak chutná.

Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mě, nemusí chutnat vám a naopak.

Hned z počátku jsem očekával citronový koláč v podobném podání, jako známe od jiných výrobců, tedy citronové těsto nebo těsto s citronovou polevou. Po otevření bylo těžké poznat, jakou verzi citronového koláče mám očekávat.

Spíše než k citronovému koláčku bych Tarty Lemon přirovnal spíše k citronovým Zlatým oplatkám. Spíše než těsto nebo krustu mi základ připomíná právě oplatky. Ty jsou doplněny krémovou citronovou náplní. Ta má lehce pudinkové tóny, ale přirovnal bych jí právě k té náplni v oplatkách.

Citron není nijak kyselý, ani nijak hořký, nedivil bych se, kdyby byl lehce doplněn pomerančem. Ale právě za citron musím dát výrobci velkou pochvalu.  S většinou citronových liquidů mám totiž problém, že pro mne mají ocásek, který připomíná hořkou chuť/zápach té zelené vnější slupky vlašských ořechů. Jiné pak zase mají podivně chemický ocásek. Zde u citronu nenacházím ani onu pachuť, ani onen chemický ocásek. Za to tedy velký palec nahoru.

Nejedná se tedy o čistý surový citron, ale právě jím dochucený krém/pudink.

Celkově se jedná o lehkou vyváženou chuť, která není nikterak přeslazená, jednotlivé složky do sebe zapadají a tvoří zajímavý celek. Byť na můj vkus by klidně mohla být chuť trochu hutnější. Pokud máte tedy rádi citronové dezerty, ale přijdou vám všechny na jedno brdo, doporučuji zkusit právě Tarty Lemon.

 

Tarty Lemon dostanete v 60ml lahvičce s 10 ml aroma, které je potřeba dolít bází a ev. Nikotinovým boosterem. Výrobce (i já) doporučuje nechat liquid po namíchání alespoň 14 dní odležet.

Testovacími atomizéry byly Geekvape Peerless RDA s braidy od Braidmana a Geekvape Creed s nichromovými claptony od Stifa.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!