TI Juice Cukrárna – Věnečky [Recenze]

Po delší době se nám do redakce na stůl dostala řada liquidů od TI Juice, která po dlouhé době nese i jméno výrobce a tou je TI Juice Cukrárna. V této řadě se nám představí čtyři kousky založené na klasických českých dezertech. Dnes se podíváme na první z nich a tím budou Věnečky.

Dle popisu výrobce se jedná o „Lahodné nadýchané těsto naplněné vanilkovým krémem s kapkou rumu.“

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už ze samotné vůně je cítit lehká dávka nostalgie a familiárnosti, především je jasné, o co v chuti půjde, protože vůni vévodí voňavý žloutkový krém. Ten je i ústředním bodem celé chuti, byť už nepůsobí tak „prvoplánově“, jako samotná vůně. V chuti se projevuje jako lehký, příjemně vanilkový krém s nádechem žloutkové chuti.

Chuť krému následně doplňuje kapka rumu, která žloutkovému krému dodává nádech připomínající téměř až vaječný likér, při tom ale chuť nepůsobí otravně alkoholově.

Co se týče chuti těsta, ta se v chuti více začala objevovat až po více než týdnu. Jedná se o lehké těsto (chuťově lehčí než u běžných věnečků) a chuť krému svým způsobem obaluje. Na začátku potahu je pak cítit něco, co lehce připomíná karamelovou polevu, která se na věnečky dává. Někomu by mohlo přijít na škodu, že není těsto výraznější, mě to však osobně nevadí, protože z věnečků jsem jako dítě spíše vyjídal krém a těsto nechal.

Celkově jsou Věnečky od TI Juice velmi věrné své skutečné předloze. Chuť je krásně vyvážená, příjemně hutná a dá se bez problému vapovat celý den. Takže když TI Juice v popisu píše „Pokusili jsme se je napodobit tak, že při každém potahu si opravdu řeknete jo, je to ono„, tak se jim to skutečně povedlo. Za mě se jedná o jednu z nejlepších dezertových příchutí, kterou TI Juice vydali a velice rád ji zařadím mezi své favority.

Takže pokud hledáte něco ke kávě, nějakou nostalgickou chuť, nebo jste prostě jen příznivci dezertových příchutí, Věnečky z TI Juice Cukrárny by určitě neměly uniknout vaší pozornosti. Uvidíme, jak si bude vést zbytek řady.

TI Juice Cukrárna – Věnečky dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 5 dní zaležet, já doporučuji o něco déle, aby trochu více vystoupila chuť těsta.

Za zaslání řady TI Juice Cukrárna do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.