TI Juice – Crispie Treats [Recenze]

Dnes se podíváme na asi nejzajímavější kousek v řadě TI Juice a to na Crispie Treats. A proč je asi nejzajímavější, vám řeknu o pár řádků níž.

Popis výrobce je následující „Burizony v bílé čokoládě polité vanilkovým pudinkem. A my se podíváme na to, jak chutná.

Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám a naopak.

 

Crispie Treats je variace na dezert oblíbený především v Americe, který je vytvořený z kombinace rýžových cereálií Rice Krispies a marshmallow. Jelikož u nás nic moc obdobného není dostupné, je pro mě tato recenze i trochu náročná, jelikož v podstatě není k čemu chuť přirovnat.

 

Nejblíže co se dá k těmto cereáliím, resp. rýžovým křupínkům dá přirovnat, jsou pravděpodobně burizony, ale představte si je dochucené medem. To je zhruba základní chuť, která jde asi nejlépe identifikovat a nejlépe přirovnat.

Tato základní chuť je následně dochucena krémovou chutí rozvařených marshmallows s velmi nenápadnými tóny vanilky či vanilkového pudinku. Ty celou chuť spojují a dávají chuti pro nás ještě zajímavější nádech.

Chvílemi jsou cítit i téměř skořicové tóny, které nejsou nijak dominantní ani výrazné, ale dodávají dojem alespoň něčeho nám povědomého. Jediné, co mi na chuti trochu vadí, je občasný nahořklý ocásek, který však není vždy přítomný. Bílou čokoládu, kterou výrobce v popisu uvádí, jsem v chuti nenašel.

Crispie Treats rozhodně není aroma, které si užijete okamžitě po namíchání. Dokonce i po dvou týdnech mi chuť přišla lehce mdlá, ale zhruba po měsíci ležení už byla o poznání zajímavější.

Pokud tedy koukáte po něčem nevšedním, dejte Crispie Treats šanci. Ale moc neváhejte, v nabídce už moc dlouho nebude.

Osobně si myslím, že se nejedná o příchuť na celodenní vaping, ale ke kávě či čaji rozhodně neurazí.

Crispie Treats dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aroma, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Výrobce (i já) doporučuje nechat liquid po namíchání alespoň 14 dní odležet.

Testovacími atomizéry byly Geekvape Peerless RDA s braidy od Braidmana a SteamCrave Aromamizer Plus s nichromovými claptony od Stifa.