TI Juice – Apple Jam (Limited Edition) [Recenze]

Do rukou se mi dostala dvojice nových limitovaných aromat od českého výrobce TI Juice, která mají být obě džemová. Osobně jsem se na ně velmi těšil. Dnes se podíváme na to, jak chutná první z nich, a to Apple Jam.

Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Apple Jam má být dle popisu výrobce Jablečná marmeláda s kousky čerstvých jablek namazaná na opečených vaflích.

Na rozdíl od klasických aromat tohoto výrobce dostanete Apple Jam v celočervené lahvičce o objemu 120 ml. Ta obsahuje 30 ml aromatu, což odpovídá koncentraci 25 %. Výrobce doporučuje tuto koncentraci moc nesnižovat, aby chuť zůstala taková, jaká je zamýšlena. Co musím pochválit je zvolení lahviček, které mají vršek s kapátkem s přesahem, je tudíž snazší lahvičku otevřít pro dolití báze.

Po přivonění je cítit vůně lehce kyselého zeleného jablka, která je přítomna i při prvním potahu.

Chuť jablka je zde velmi dominantní. Z počátku se jedná o lehce nakyslé jablko, které má lehce sladký ocásek. Po dalších potazích však tento prvotní dojem kyselosti mizí, a chuť je sladší. Nebyl jsem schopen ji zcela identifikovat. Nejedná se o vysloveně džemovou příchuť, spíše o jablka povařená na podzim v kamnech na rendlíku. Tím tato jablečná chuť dostává i lehce karamelový nádech, který mi připomíná pečená jablka z Butter Fruit, se kterým bohužel TI Juice končí.

V co jsem doufal a na co jsem se těšil je chuť vaflí, kterou výrobce uvádí. Tu jsem zde v podstatě nenašel. Na pozadí se však klube chuť lehkého těsta, která chuť příjemně dokresluje, ale potřebuje více času na to, aby vystoupila. Netvrdil bych, že se jedná přímo o vafle, spíše něco mezi vaflemi a jemným piškotovým těstem.

Celkově je chuť jemná, nijak tuctová a velmi zajímavá. Není sice taková, jaká jsem doufal, že bude, ale ani tak mě neurazila a příjemně překvapila. Upřímně si ji nedokážu představit na celodenní vaping, ale to z toho důvodu, že je výrazně ovocná, ale zcela určitě se hodí do tohoto chladného podzimního/zimního období, ke kterému i jablka neodmyslitelně patří.

Poslední poznámka, vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici, nedodržel jsem zcela dobu ležení, která by měla být okolo týdne, což mohlo lehce ovlivnit mé hodnocení. Ale i tak se jedná o zajímavou příchuť, kterou můžete vapovat v podstatě po namíchání a sledovat, jak se vyvíjí.