Thinkvape Sailboat [Recenze]

Dostal se mi do rukou, díky Michalovi Císařovskému, velice zajímavý mod jménem Sailboat. Už jsem o něm psal v článku Sailboat, takže veškerá technická data najdete tam, ale ve stručnosti ta základní zopakuji. Regulovaný mod na 1×18650, maximální výkon 80 W, TC, USB nabíjení.

Upřímně, trošku jsem se při čekání na něj obával, že to bude další z plasťáků, úplně jsem zapomněl, že má být z nějaké kovové slitiny, říkal jsem si, že ho vyzkouším a půjde dál, ale…
První, co mě napadlo, když dorazil, že je to prostě elegantní mazlík, a totéž si nejspíš řekla i Zuzka, takže jsem využil jedné nabídky a ihned objednal ještě jeden v „té správné barvě“ i pro ni.
Dorazil rychle, takže jsme Sailboat vlastně testovali oba, každý po svém.

  

Po rozbalení překvapil váhou. Ta slitina není žádná hliníkovka, člověk pozná, že něco drží v ruce, ale zase taková tíha to není, alespoň pro mě. Povrchová úprava je celkem luxusní, je poznat, že mod má na sobě poctivou vrstvu barvy. Díky vyšší hmotnosti také „pevněji“ stojí na tom plastovém, kulatém stojánku, který vybíhá ze zadní strany dopředu pod tělo modu. Takže nepadá a nemá tendenci padat o nic víc než jiné jednobateriové mody. Základna centrpinu má relativně velký průměr a ani 24mm atomizéry nevypadají, že na něj tak nějak nepatří.

V krabičce najdete, kromě samotného modu, už jen velice stručný návod a krátký USB kablík pro nabíjení.

 

Po vložení baterie jsem byl zvědavý na úvodní obrazovku, ale to, co jsem na ní uviděl, to mě opravdu dostalo. Já chápu, že není proč vyvíjet nebo nechat vyrábět pro každý typ zařízení vlastní čip, ale když už někdo (výrobce) nacpe čipovou sadu z Thora do Sailboatu, tak si aspoň mohl dát těch pár minut práce a nahrát do něj vlastní logo.

Práce Sailboatu, respektive jeho čipové sady, s baterií, je dobrá. Vnitřní nabíjecí obvod při nabíjení přes USB dostane baterii na hodnotu 4,16 V, minimální úroveň napětí, při které přestává žhavit, je pak 3,28 V (podle hodnot, které ukázala nabíječka Efest LUCV4). Vzhledem k tomu, že mod se nedá vypnout, pětiklikem ho pouze zamknete nebo odemknete, je baterie trvale připojená k čipu, a během 2 dní, kdy pouze stál na poličce, kleslo nabití asi o 15 %. Upřímně – když ho budu chtít takhle skladovat, tak baterku vyndám, takže tohle bych neřešil. Při používání s DL buildy do 40 W ani nebylo znát, že by se mod nějak hřál nebo místně přehříval. Na 12W MTL vydržela baterie 1,5 – 2 dny.

Při používání jsme si na něj oba velice rychle zvykli, on se opravdu hodně příjemně drží v ruce. Fire tlačítko, jako prodloužení akrylového krytu displeje, má relativně krátký chod, takže toho, že by se časem materiál unavil a v ohybu praskal, bych se opravdu nebál. Displej, na tom výrobce kapku šetřil. Jas nejde nastavit a je dost nízký, písmenka jsou malá a díky mezeře mezi displejem a krytem displeje se jeví mírně rozmazaně. Venku na sluníčku potom na displeji nevidíte skoro nic, což je v kombinaci s dalším mínusem (později) celkem průšvih.

I když byly oba Sailboaty nové, čisté a s nezoxidovanými kontakty, atomizéry také v pořádku, nové buildy poctivě dotažené, oba vykazovaly jeden nešvar, který bych chtěl výrobci vytknout asi nejvíc (teď to přijde). Náhodně, a celkem dost často, se při probuzení modu nebo pokusu o jeho opětovné použití objeví na displeji hláška s potvrzením nového buildu (+/- Yes/No). Já ji tak často nezaznamenal, protože nemám moc ve zvyku mod uspávat (zamykat), ale Zuzka už byla časem hodně vytočená :D. Navíc, protože jsme testovali dva kousky, je jasné, že tento problém nebyl poruchou, ale běžným chováním. Pokud někdo z Vás, kdo tohle čtete, máte podobné nebo opačné zkušenosti, dejte vědět do vzkazů pod článkem.

 

Co se týká TC, testování proběhlo na nerezovém braidu 12×0,16 (4×3) 6z/3mm. Po vyžhavení na 40 W a odstranění hotspotů stačilo nastavit režim TC, maximální teplota, kterou Vám mod dovolí, je 215°C (přepnutí mezi stupni Celsia a Fahrenheita se děje „přetočením“ na max/min hodnotu), výkon jsem nastavil 50 W. První pokus vatu lehce přibarvil, druhý a třetí pokus už dávaly uspokojivý výsledek – je sice poznat, že se něco dělo, ale šlo o extrémní případ zcela suché vaty. Při běžném provozu by TC fungovalo tak, jak má.

   

Celkově bych tento mod ohodnotil známkou 7/10. Velké mínus má za opakované načítání odporu atomizéru, další mínus za hůře čitelný displej a nemožnost nastavit jeho jas. K pozitivům patří jednoznačně jeho vzhled, tvar a povrchová úprava.

 

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!