Think Vape THOR Pro [Recenze]

Značka Think Vape je poměrně dobře známá, má za sebou například výborný Finder pro dvě nebo tři baterie se zástavbou DNA elektroniky, povedl se mu například i Ranger se 75W DNA-C. Ovšem vím také, že jsou věci, které se mu moc nepovedly, například Thunder který byl po stránce elektroniky docela bída. V naší redakci jsme z jejích výrobků recenzovali jednobateriový, designový mod Sailboat. Každopádně, dnes se podíváme na nový počin od této firmy, grip nesoucí jméno severského boha Thora.

Thor se ke mně dostal od kolegy, který byl natolik vytížen pracovními povinnostmi, že se k recenzi prakticky nedostal. Takže kolego, dobře ti tak 😛

Balení


Thor dorazil v černé krabičce s pestrobarevným potiskem, skládajícím se do písmena T. Na zadní straně krabice jsou zmíněny všechny důležité údaje.
V krabici už čekal MicroUSB kablík, dvoustranný manuál a samotný grip. Víc nic.

Grip a jeho funkce


Grip samotný je vyroben převážně z plastu, 510 konektor a samozřejmě veškerá elektronika jsou z kovu. Potisk je příjemný do ruky a nemá tendenci se ošoupávat. Díky použitým materiálům se ručička na pomyslné váze zastavila na 68 g, jedná se tedy opravdu o lehounké zařízení.

Na čelní straně se nachází barevný displej s úhlopříčkou 1,3″, všechna tři tlačítka a MicroUSB port.

Zadní část slouží jako kryt prostoru pro baterie (2×18650), drží na magnetech a ne úplně dobře lícuje po stranách, což způsobuje jemný, přesto otravný pohyb dvířek v ruce. Páska pro vyhazování baterií je dostatečně dlouhá. Kontakty jsou odpruženy pouze spodní. Orientace vložení baterií je značena velmi dobře a jasně.

Co se funkcí týká tak se můžete těšit z režimů Power/TC/Bypass, přičemž první dva zmiňované hned v několika variantách.

Orientace v menu je jednoduchá, avšak mohli pro vstup do něj zvolit lepší cestu. Gripy, jakmile je uklízím, vždy vypínám/zamykám pětiklikem. Zde vás to hodí do menu. Naštěstí je Fire tlačítko poměrně tuhé a tak nemá tendenci spustit žhavení například v kapse.

Displej je příjemně čitelný za běžných podmínek v místnosti, venku už je díky vcelku nízkému jasu občas problém vše korektně přečíst.

Potěší možnost nabíjet baterie v gripu. Díky balancéru nemají tendenci se postupně rozutéct na konečném napětí. Fajn je i to, že grip při nabíjení ukazuje stav každé baterie zvlášť.

Konektor 510 je dobře odpružený a jeho krok je poměrně dlouhý. Takže jednoznačně paráda.

Test TC


V mých recenzích nesmí chybět velmi zásadní věc. A tou je test funkčnosti kontroly teploty pro nerezovou ocel. Pojďme se na něj vrhnout.

Grip si načetl odpor správně, není třeba nijak zamykat jeho hodnotu. Podržením tlačítek + a – se dostávám k nastavení výkonu v TC. Výkon narvu, co to dá, zde tedy 220 W, teplotu volím 230 stupňů Celsia, osazuji čistou vatou a drtím fire tlačítko, co se do něj vejde.

Thor si vedl nad očekávání dobře a mně už nezbývá, než nadatlovat nějaké to…

Zhodnocení


+ příjemný, zaoblený tvar
+ dobře tuhá tlačítka
+ perfektně funkční TC
+ přehledný diplej s možností úpravy barevného schématu
+ nízká váha
+ balanční nabíjení

– nemožnost upravit TCR
– nelícující dvířka
– horší jas displeje

Slovo závěrem


Thor mě mile překvapil svou funkčností a výtečným projevem v TC. Naopak zamrzely nedosedající dvířka a nízký jas displeje.
A pak je tu ještě jedna věc…
Vás to nijak tankovat nemusí, ale mě jo. Thor… Thor… proč neudělali stylizovaný design potisku? Docela škoda, když se to tak krásně nabízí…
No nic. Za mě parádní grip, který za ty prachy stojí 🙂