THC Tauren RTA [RECENZE]

Dnes se spolu, vážení čtenáři, podíváme na zoubek DL atomizéru Tauren od společnosti THC.

Nejprve uvedu na pravou míru zkratku THC. Nejedná se totiž o známou a v ČR velmi rozšířenou psychoaktivní látku, nýbrž o zkratku názvu společnosti, jež atomizér vyrobila. V plném znění: Thunder Head Creations, ale kdo by se s tím chtěl pokaždé vypisovat, že ano?
Balení
THC zvolili vskutku netradiční balení pro svůj atomizér. Dojde vám totiž v látkovém pytlíčku. V něm se nalézá kovové šroubovací pouzdro, servicepack, obsahující těsnění, imbuskličku a šroubky. V balení nesmí chybět ani náhradní sklo. Barva atomizéru je značená barevnými kolečky na klasickém popisovacím štítku, který si běžně věšíme na klíče, v mém případě je značena duhová varianta.


Po rozšroubování kovového tubusu se konečně dostaneme k atomizéru, který je celkem prakticky zašroubován v uzávěru tubusu. Tento uzávěr nám tedy může posloužit i jako vcelku stabilní motací podklad.

Atomizer
Tauren je atomizér pro přímé vdechování, alespoň tedy dle výrobce. Má dostatečně prostornou základnu, náústek typu 810, vrchní plnění a celkem solidní kapacitu. Do atomizéru se s vypouklým sklem pohodlně vejde 4,5 ml liquidu, takže člověk nemusí plnit jak vzteklý každých pár minut. Samozřejmostí je zde ovládání přívodu vzduchu, bohužel však chybí regulace přívodu liquidu.


Příjemná věc je, že atomizér lze krásně a snadno rozložit na jednotlivé díly, a tak i snadno během chvilky vyčistit.

Build a základna
Základna je poměrně dobře prostorná, otvory pro nožky spirálek jsou příjemně velké, přesto k nim mám jednu výtku, ale tu až v hodnocení.
Design základny, respektive otvorů pro airflow, je vlastně celkem smysluplně udělaný. Vzhledem k tomu, že vzduchové otvory jsou rozděleny jakousi mřížkou, tak zde díky povrchovému napětí liquidu moc nehrozí nějaké protékání. Samozřejmě, pokud dá člověk opravdu málo vaty, tak proteče, ale chyby odpouští jinak docela s přehledem.
Co se mi vyloženě líbí, je pozlacený plusový kontakt od centrpinu až k základně, to si myslím by dnes už mělo být standardem všude, bohužel však není. O to větší radost mám že zde pozlaceno je.

Základna je, jak jsem už psal, prostorná, imbusčervíci jsou slušně velcí a nemám obavu, že bych je mohl strhnout nešetrným dotahováním. Otvory pro vatu jsou docela prostorné a atomizér tedy dobře zásobuje i s hustými liquidy.

Pro build jsem zvolil twist z nerezi 316L o průměru 0,3 mm. Na kulatinu o průměru 3 mm jsem umotal spirálky a jal se osadit atomizér.

Přestože jsou šroubky pro chycení drátu docela velké, tak jsem měl problém chytit takhle tenký drát perfektně na první dobrou, šroubky totiž nepokrývají celou plochu otvoru, a tak měl drát tendenci uskakovat mimo plochu šroubku.

Vyžhavení spirálek, jejich porovnání a osazení vatou už byla otázka chvilky,
Vatu jsem použil svou oblíbenou Puffku, zakrátil ji na šířku atomizéru v místě základny a jednoduše ji uložil, kam patří. Žádná zvláštní péče netřeba.

Plnění Taurena je pohodička, pod topcapem najdete dva velké plnicí otvory, které s klidem schroupou široké kapátko nebo i prosté nalití z lahve.

Zhodnocení

+ kapacita 4,5 ml
+ jednoduché osazení většími dráty
+ dobře promyšlené otvory pro vzduch v základně
+ pozlacený + kontakt
+ pěkný design atomizéru s nasazeným rovným sklem

– chybějící regulace juiceflow
– pro mě příliš utažený potah
– špatně se osazuje tenčími dráty
– je nutno nechat dlouhé nožky spirálek
– vypouklé sklo (ano, zas a znova, nelíbí se mi to, zakázal bych to)

Slovo závěrem
Tauren není zlý atomizér a své příznivce si jistě najde, mě však příliš neoslovil. Zpočátku mě mile překvapil chuťově, ale po delší době mi začal připadat celkem nevýrazný oproti ostatním tankům na DL co doma mám.
Vadí mi i ta přehnaná utaženost která je dnes v módě a díky které de facto ztrácí smysl regulace vzduchu jdoucího do tanku, a stejně tak vypouklé sklo, které, jakmile atomizér padne na stůl, se rozletí na kusy. Tady by fakt bylo lepší udělat delší atomizér s vyšším tankem a ne… tohle.
Zároveň mám dost výtky k nutnosti nechat delší nožky od spirálek, neboť toto může způsobit jejich přehřívání a to člověku posléze kecá do chuti.
Další výtka míří k tomu, že otvory pro drát a šroubky, které jej chytají, mě debfacto odkazovaly na použití větších drátů. Upřimně? Při tom, kolik má ten atomizér vzduchu, mi to přijde trochu k ničemu.

Ve zkratce: Už aby byl z domu.