STRAWBERRY by JAM MONSTER [RECENZE]

STRAWBERRY by JAM MONSTER..

Dnes tu mám prvního zástupce, ze čtveřice Shake & Vape aromat od amerických Jam Monster..
Tato značka je známá již delší dobu díky svým 100ml shortfillům, které se nikdy nedostaly na legální český trh..
Naštěstí vzal někdo rozum do hrsti a „počeštil“ je do formy Shake & Vape ?
Tak se na ně postupně spolu mrkneme ?

Jam Monster obsahují 20 ml aromatu, které se ukrývá v originální 60ml Chubby lahvičce. Výrobce neuvádí doporučený poměr složek PG/VG, tak jsem aroma zalil bází v poměru 80VG/20PG a naboostroval na 1.7 mg nikotinu. Oproti tomu uvádí, že se jedná o kombinace z 50 % ovocného džemu, 25 % másla a 25 % toastu..
Při dodržení postupu míchání se dostanete na 33.33% koncentraci aromatu vůči bázi. Zdá se to dost, leč v dnešní době je to zcela běžná koncentrace (naředit jde vždy) ?
Doporučená doba zaležení, jsou 2 týdny..

Oficiální popis:
Naprosto jedinečný toast s jahodovým džemem, který nemá ve světě vapingu obdoby..

Aroma voní naprosto úžasně. Je cítit výrazná vůně jahodového džemu a malinko i toastů. Máslo nikde..
Co mě dost překvapilo, byla barva. Není příliš tmavá, jak by se dalo čekat při tak vysoké koncentraci. I po uležení je jen lehce naoranžovělá..

I když výrobce doporučuje dva týdny počkat, tak jsem samozřejmě nevydržel a ochutnal už po třech dnech. Už po této krátké době byla chuť velice dobrá. Velice dobrá ve smyslu té jahodovosti. Samozřejmě v tom nehledejte chuť skutečných čerstvých jahod, ale vynikající jahodový džem byl výrazně cítit už ze startu. Byl sice výrazně sladký, nicméně velice dobrý..
Bohužel jsem moc necítil toast a máslo už vůbec. Lehký nádech toastů cítit byl, ale nic, co bych nazval toastem s marmeládou.
Skutečná chuť toastů se objevila až po týdnu a něco. V tu dobu bylo velice horko, takže se proces zaležení jistě urychlil. Za běžných teplotních podmínek to bude chtít ty dva týdny nechat být ?
Po dvou týdnech už bylo cítit, že je chuť taková, jaká má být. Jahodový džem se zjemnil a toasty vystoupily. Teď je cítit jemně nahořklá chuť kůrek, která se k džemu velice dobře hodí a ubírá džemu na sladkosti.
Ono zmiňované máslo je cítit jen slabě. Dnes je to přes měsíc, co jsem Jam Monster – Strawberry míchal, a máslo je na stejné chuťové úrovni, jako po dvou týdnech. Mám dojem, že tohle už je finále ?

Jinak musím uznat, že když jsem poprvé ochutnal, tak mě chuť úplně nadchla. Bohužel po půlce dne už mě ta sladkost trošilinku otravovala. Na vyložené celodenní tankování, to pro mě asi není. Půl dne kapat do kapáku, to ano, ale naplnit tank a vyrazit na celý den ven, asi ne..
Nicméně je chuť velice dobře vyladěná a příjemná, ale brzy se jí převapuji. Mohla by být malinko svěžejší ?

Jinak za mě 9,5/10, protože chuť se fakt povedla..