Stif’s E-liquids – Unicorn Milk [Recenze]

Stifa asi není třeba někomu představovat, jedná se o jednoho z českých výrobců spirálek, který se tomu z těch aktuálně aktivních věnuje asi nejdéle. Kromě spirálek se ale Stif věnuje i výrobě liquidů. Mnozí už pravděpodobně od Stifa něco ochutnali, jelikož i míchání se věnuje pár let. Nyní se jeho mixy dostávají oficiálně na trh pod vlastní značkou Stif’s E-liquids a jedná se o trojici aromat. Nikoho asi nepřekvapí, že Stif má drobnou obsesi s jednorožci, a tak se i aromata jmenují „Unicorn…“. Rovnou se koukneme na asi nejznámější kousek, a to Unicorn Milk.

Unicorn Milk je jeden z prvních Stifových mixů, který si už prošel několika verzemi. Já měl možnost během těch pár let ochutnat snad všechny verze, a to ještě v době, kdy Stif míchal a motal pro kamarády.

A co je vlastně Unicorn Milk? „Lahodný vanilkový mléčný koktejl a hromada čerstvě natrhaných zralých šťavnatých jahod v dokonalém spojeni pohladí vaše chuťové pohárky.

Než se pustíme do samotné recenze, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

Chuť nebudu asi nijak zdlouhavě obepisovat. Jedná se totiž o chuť zralých sladkých jahod, která je zakomponována do milkshakového základu. Tedy spíše než mléčný koktejl mi chuť připomíná dávku hutné smetany s vanilkou. A to mi velmi chutná. Chuť totiž připomíná aroma, které znají asi spíše „pamětníci“, jelikož už se nějakou dobu nedá pořádně sehnat a to Mother Milk V2/V3 od SolubArome, což byla ve své době jedna z nejlepších příchutí tohoto typu.

Co mi vyhovuje je i chuť jahod, byť nejsem zastáncem jahodových aromat. Zde jsou jahody sladké, nijak kyselé, a není to chuť lesních jahod, které prostě ve formě aromat nejsou tak dobré. A tahle chuť je v kombinaci se smetanou prostě super. Smetanová, resp. mléčná chuť je pěkně hutná, není nakyslá ani nahořklá, jak někdy u aromat tohoto typu bývá. Chutě se nijak nepřebíjí a jsou skvěle skloubené.

Unicorn Milk je tak na pomezí mezi ovocnou a dezertovou příchutí a určitě si najde příznivce z obou táborů. Palec nahoru za mě navíc dostává i za tu kapku nostalgie, kterou v chuti cítím. A ještě dodám, že čím déle leží, tím je lepší, jelikož se rozvine chuť smetany/mléčného shaku s vanilkou.

Stif’s Unicorn Milk dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 7 dní, já doporučuji o něco déle.

Za zaslání Stif’s Unicorn Milk do recenze děkujeme přímo Stifovi. Jeho facebookovou stránku naleznete ZDE.