Stif’s Coils Fused Clapton – N80 2*0,3/0,1 [Recenze]

Po recenzích na spirálky od Stifa, které byly z nerezové oceli a které testoval Espézetka, se podíváme i na ty nichromové a začneme klasickým fused claptonem. Stifa již asi není třeba představovat, zároveň nebude moc co nového ke spirálkám říci, ale i tak se pokusím s recenzemi popasovat.

Specifikace N80/N80 (druhá možnost je jádro z SS a omot z N80)
Materiál: N80 (Nichrom)

Typ: Fused Clapton
Jádra: 2x 0,3 mm
Omot: 0,1 mm
Odpor dual coil: ∼0,3 Ohmu (vzhledem k použitému atomizéru jsem neměřil odpor při použití jedné spirálky)
Vnitřní průměr spirálek: 3 mm
Vhodné pro: DL
Použitelný výkon dual: 50-85 W

Spirálky jsou opět dodávány v plastové uzavíratelné krabičce s logem Stif’s Coils. Již po vyndání z krabičky působí spirálky velmi dobrým dojmem. Omot je precizně srovnaný, nikde nejsou mezery a nikde se omot ani nerozjíždí. Spirálky jsou srovnané a ani mezi jednotlivými otočkami nejsou mezery, s čímž se kolikrát nesetkáte ani u strojově vyráběných spirálek.

Osadit jsem se je rozhodl do atomizéru Geekvape Creed, jelikož osadit ho claptonovými spirálkami není zcela jednoduché. Proto jsem byl také mile překvapen, že s těmito se mi to podařilo na první dobrou, a to i bez použití trnu (který jsem použil až pro výškové srovnání spirálek po dotažení). Práce se spirálkami je jednoduchá a není na ní téměř co zkazit. Zároveň u Creedu vychází šířka spirálek téměř totožně s rozpětím postů atomizéru, takže téměř nedochází k roztažení spirálky při dotahování šroubků. Odstřižení nožiček je též jednoduché, protože jdou snadno ohnout do úhlu potřebného k jejich odcvaknutí.

Lehké překvapení na mě přišlo při vyžhavování již osazených spirálek. Po zkušenosti se spirálkami a dráty od jiných výrobců jsem čekal modrofialovou barvu, místo ní však spirálky dostaly zlatozelený odstín. V tu chvíli jsem se zarazil a pro jistotu u Stifa zjišťoval, jestli mi opravdu dal nichromové spirálky. Následně jsem se od Stifa dozvěděl, že opravdu kvalitní nichrom by měl po vyžhavení dostat právě takovouto zelenozlatou barvu.

Co mě zároveň velice potěšilo, byly hotspoty. U jiných spirálek jsem zvyklý s nimi pár minut zápasit a zbavovat se jich, zde se však objevily maximálně dva malé na každé spirálce, které se mi podařilo eliminovat jednoduchým „poškrábáním“ pinzetou. Kromě výškového srovnání a naprosto minimálního smáčknutí spirálek tedy nebylo potřeba se spirálkami téměř nic dělat. Už stačilo pouze osadit vatou, což byl další jednoduchý úkon, jelikož se vata nikde nechytala, zakapat liquidem a sestavit atomizér zpátky dohromady.

A teď samotné zhodnocení spirálek při používání (nutno vzít v potaz, že může být ovlivněno zvolenou vatou i atomizérem, v mém případě Cotton Bacon Prime a Geekvape Creed).

K chuti stačí říct jednoduše, že je skvělá, prokreslená a nijak přehnaná. Avšak musím říci, že nějakou dobu trvalo, než se spirálky zajely a zbavily se chuti připomínající dry hit. Ale jakmile se zajely, nebylo co řešit a ani nic, co jim vytknout. Spirálky dobře začínají fungovat na 50 Wattech, nejlépe mi však fungovaly na výkonu 75 Wattů (i když by to teoreticky měl být výkon nad jejich optimální hranicí, napětí cca 4,9 V).
Spotřeba liquidu není nijak vysoká a tak se nemusíte bát, že vám bude liquid mizet před očima, ani vám spirálky hned nevyždímají baterky. Zároveň bych ještě rád zmínil, že na těchto spirálkách o něco více vynikaly spíše ovocné, než buchtové příchutě, ale opět chuť je subjektivní a proměnnými jsou jak vata, tak atomizér, do kterého spirálky osadíte.

Co více ke spirálkám říci? Jen že je vidět, že si na nich dává Stif záležet.

Děkuji Stifovi za poskytnutí spirálek do recenze, jeho Facebookovou stránku naleznete zde, na Instagramu pak Stifa najdete jako @stifscoils.