Stif´s Coils Fused Clapton – 0,4mm*2×0,1mm [Recenze] – To nejlepší nakonec

Spirálky… Dalo by se říct, že prakticky nejde napsat žádná recenze na kus smotaného drátu. Ale ono to jde.
Recenze budu psát na spirálky tak, jak jsou. To znamená bez odmotávání nebo naopak přidávání otáček. jde mi o to, zjistit, jak fungují a chovají se tak, jak byly umotány. Maximálně si porovnám nožky spirálek, aby se daly vsadit do atomizéru, ve kterém je budu testovat. To proto, že každý atty má jinou základnu, a tak ne vždy všude vše sedne.

Tak něco málo o tvůrci spirálek, co uvidíte. a které budu hodnotit v tomto článku.
Stif je chlapík, který je jako motač spirálek velmi profláklý. Jeho práce jsou čisté, uhlazené a hlavně opravdu ručně vyráběné od holého drátu. Moje paměť je sice děravá (jako ementál po zásahu rotačním kulometem), ale tak nějak mi utkvělo, jakou měl radost, když mu přišly nové obratlíky s téměř nulovým třením, a jak si pořídíl novou vrtačku a pak se s ní drsně fotil na Instagram 😀

Tak jdeme na ty dvě krasavice hodit vokem.

Specifikace
Materiál: SS316L

Typ: Fused Clapton
Jádra: 2x 0,4 mm
Omot: 0,1 mm
Odpor dual/single coil: 0,14/0,28 Ohmu
Vnitřní průměr spirálek: 3 mm
Vhodné pro: DL
Použitelný výkon single/dual: 35-50 W/40-80 W
Spotřeba liquidu single/dual coil za den cca: 20 ml/50 ml

(Spotřeba liquidu je zcela subjektivní záležitost, měřeno bylo jednoduše, nehulil jsem celý den z ničeho jiného než z testovaného buildu)

Poslední recenze Stifových spirálek… Rozhodl jsem se ji pojmout trošku jinak než obvykle.
Poslední spirálky, ty které mně osobně připadají nejlepší pro DL styl vapingu. Tak jak jsou jsem je provozoval nejen v Aromamizeru Supreme RDTA V2, ohřály se i v Moradinu 25, Dead Rabbitu, Limitless Plus a dalších. Všude podaly naprosto bezchybně chuť, snadno se osazovaly vatou, netvořily téměř žádné hotspoty…. a nedaly se skoro vyfotit 😀 Takže ostrých fotografií dnes bude poskrovnu, čtenář promine, ale asi jsou zakleté.

Popis

Opět na nás číhají dvě jádra, zde o průměru 0,4 mm a omot o síle 0,1 mm. Takový výborně nekompromisní kompromis.

Skladba drátu a jeho svázanost je opět bezchybná, vše ladí, vše sedí a spolu dokonale se snoubí.

Osazení


Osazení velocity základny Aromamizeru bylo otázkou několika málo pikosekund. Se spirálkami se díky jejich tuhosti nemusíme moc piplat, snesou hrubší zacházení a ochotně se tvarují tak, jak požadujeme. Omot se nerozjíždí, drží skvěle, na rozdíl od toho, co často vidím u strojově motaných spirálek.

No a když už máme osazeno, tak můžeme vyžíhat na výkon kolem 40 W a pokusit se nafotit nějaké ty barvy nerezi.
Padesát odstínů nerezi.
He!


Tak, to bychom měli, pojďme do nich vpravit vatu, v mém případě Puffku, toho denního dělníka.
Spirálky jsou přiměřeně dlouhé, nevyžadují žádnou speciální péči, co se týká uložení vaty. Jak to tam frknete, tak to tam bude, dalo by se říct s miniaturní troškou nadsázky.

Pojďme si spirálky zhodnotit a něco malého si k nim ještě říct.

Hodnocení

+ zpracování (zas a znova dokola )
+ výběr kvalitního materiálu
+ podání chuti
+ omot jader se nemá tendenci rozjet nebo sjíždět z jader
+ prakticky bez hotspotů
+ funkčnost v režimech kontroly teploty
+ ruční výroba
+ snadné osazení vatou
+ tuhost spirálek

-jsou poslední z testovaných kousků

Slovo závěrem

Tak, máme to za sebou. Poslední coily od Stif Meisters Fused Claptons. Je čas zavřít tuhle přihrádku a posunout se dál. Testování těhle spirálek a i jeho dalších jsem si vyloženě užil. Snažil jsem se najít různá negativa, chyby, nedostatky… ale ony nějak nejsou. Tyhle spirálky jsou prostě z mého pohledu to nejlepší, co může jejich tvůrce nabídnout.  Iustus perfectus jak by řekli latiny znalí. Prostě perfektní.

Stifovi děkuji za možnost testnout jeho tvorbu a vzpomínka na spirálky které mi prošly rukama a atomizéry, mi zůstane velmi milá. Po recenzi jsem je samozřejmě nevyhodil a schoval si je na další použití, neb by je bylo škoda vyhodit.
Touhle recenzí se se Stifem rozloučíme a je na čase dát příležitost i jiným, laťka je nasazena vysoko, troufne si někdo ji překonat? Snad ano.

Kdokoli má zájem o recenzi jím vytvořených spirálek, nechť se nežinýruje a pošle email šéfredaktorovi na info@vapemagazin.cz

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!