Stif´s Coils Fused Clapton – 0,3mm*2×0,1mm [Recenze]

Spirálky… Dalo by se říct, že prakticky nejde napsat žádná recenze na kus smotaného drátu. Ale ono to jde.
Recenze budu psát na spirálky tak, jak jsou. To znamená bez odmotávání nebo naopak přidávání otáček. jde mi o to, zjistit, jak fungují a chovají se tak, jak byly umotány. Maximálně si porovnám nožky spirálek, aby se daly vsadit do atomizéru, ve kterém je budu testovat. To proto, že každý atty má jinou základnu, a tak ne vždy všude vše sedne.

Tak něco málo o tvůrci spirálek, co uvidíte. a které budu hodnotit v tomto článku.
Stif je chlapík, který je jako motač spirálek velmi profláklý. Jeho práce jsou čisté, uhlazené a hlavně opravdu ručně vyráběné od holého drátu. Moje paměť je sice děravá (jako ementál po zásahu rotačním kulometem), ale tak nějak mi utkvělo, jakou měl radost, když mu přišly nové obratlíky s téměř nulovým třením, a jak si pořídíl novou vrtačku a pak se s ní drsně fotil na Instagram 😀

 

Specifikace
Materiál: SS316L

Typ: Fused Clapton
Jádra: 2x 0,3 mm
Omot: 0,1 mm
Odpor dual/single coil: 0,28/0,54 Ohm
Vnitřní průměr spirálek: 3 mm
Vhodné pro: DL
Použitelný výkon single/dual: 28-40/55-85 W
Spotřeba liquidu single/dual coil za den: 15/35 ml

(Spotřeba liquidu je zcela subjektivní záležitost, měřeno bylo jednoduše, nehulil jsem den z ničeho jiného než z testovaného buildu)

Co se balení týká tak na vás opět čeká oblíbená průhledná dózička se šroubovacím uzávěrem, logem výrobce a popisem tak, jak je u Stifa zvykem.

 

U těchto spirálek, na rozdíl od předchozích, je použito jader o průměru 0,3 mm. Omot je opět 0,1 mm.
Subjektivně mi přijdou spirálky lépe zpracované než předchozí s jádry 0,5 mm, ale to může být způsobeno tím, že s 0,3mm jádry je trošku horší práce, neboť nejsou tak pevná, a tedy si tvůrce opravdu dal práci, aby to bylo pintlich.

 

Na spirálkách obecně opět nenacházím chybičky. Jádra perfektně srovnána, omot bez rozjíždění otoček a krásně utažený. Při práci se spirálkou nemá tendenci sklouzávat z jader, jako je tomu často u komerčních výrobků z fabrik, kde spirálky sekají jak Baťa cvičky.

  (detail omotu jader, nečistoty se nachytaly z podložky na focení ?)

 

 

V předchozí recenzi jsem zmiňoval, že práce se spirálkami vyžaduje použití mírného násilí, tím, že u těchto spirálek jsou jádra o 0,2 mm slabší, toto odpadá. Krásně se osazují do atomizéru, usazení a srovnání je opravdu snadné. Spirálky jsou jemné a není na ně třeba vyvíjet žádný nátlak, aby se srovnaly a zapadly, kam mají.

Jak je vidno, tak otáček je tu požehnaně. Na co jsem se vyloženě „těšil“, bylo vychytávání hotspotů. Protože obvykle platí: čím víc otáček, tím víc mikrozkratů. Bylo mi však velkým překvapením, že se zde hotspotů tvořilo absolutní minimum, po předchozích spirálkách jsem to čekal podstatně horší. Bylo to překvapení velmi milé, co si budeme povídat, mikrozkraty nemá nikdo 2x v oblibě – zdržují.

 

Jsem rád, že se mi do ruky dostaly spirálky s „normálním“ odporem, pravda, není nejvyšší, ale to už je holt daň za nerez.
Je hodně vidět, že si Stif dal opět práci na tom, aby byly perfektní a bez chyb. Sranda je, že to nejsou žádné protekční kousky, ale takové, se dostanou i k běžnému člověku, a to je prostě fajn.
Co se týká použitelnosti, tak mi ty spirálky pobraly všechny mody, co doma mám.
Ad použití na mechanických modech (vícebaterkové zásadně v paralelu), tak je s klidem doporučím, a to jak v single coil tak i dual coil sestavení.

Opět si to chce pohrát pořádně s vatou a dát jí přiměřeně, neboť spirálky jsou poměrně dlouhé. Pokud je nahamtáte vatou tak se dopravovaný liquid odpaří už na krajích a nedoputuje až doprostřed spirálky. To velmi ovlivní chuť, protože napálenou vatu rádi nemáme.

A vzhůru na zhodnocení ?

+ odparná plocha
+ perfektní zpracování
+ perfektní podání chuti
+ bezpečný odpor pro mechaniky
+ snadno se s nimi pracuje
+ nebortí se při instalaci
+ omot drží na výbornou
+ fungují na TC (aby ne, když je to SS316L)
+ kvalita použitého materiálu

– náročnější na vychytání množství vaty

Paradoxně to zní po zhodnocení jako bych jen a pouze chválil, není tomu tak, jen prostě nedokážu přijít na nějaké další zápory těchto spirálek.

Závěrem bych rád poděkoval Stifovi za věnování hromady různých spirálek do recenze. Díky!