Stif´s Coils Fused Clapton – 0,25mm*2×0,08mm [Recenze]

Spirálky… Dalo by se říct, že prakticky nejde napsat žádná recenze na kus smotaného drátu. Ale ono to jde.
Recenze budu psát na spirálky tak, jak jsou. To znamená bez odmotávání nebo naopak přidávání otáček. jde mi o to, zjistit, jak fungují a chovají se tak, jak byly umotány. Maximálně si porovnám nožky spirálek, aby se daly vsadit do atomizéru, ve kterém je budu testovat. To proto, že každý atty má jinou základnu, a tak ne vždy všude vše sedne.


Tak něco málo o tvůrci spirálek, co uvidíte. a které budu hodnotit v tomto článku.
Stif je chlapík, který je jako motač spirálek velmi profláklý. Jeho práce jsou čisté, uhlazené a hlavně opravdu ručně vyráběné od holého drátu. Moje paměť je sice děravá (jako ementál po zásahu rotačním kulometem), ale tak nějak mi utkvělo, jakou měl radost, když mu přišly nové obratlíky s téměř nulovým třením, a jak si pořídíl novou vrtačku a pak se s ní drsně fotil na Instagram ?

Tak konec srandy a mrkneme na samotné coily

Specifikace
Materiál: SS316L

Typ: Fused Clapton
Jádra: 2x 0,25 mm
Omot: 0,08 mm
Odpor dual/single coil: neměřeno/0,45 Ohmu
Vnitřní průměr spirálek: 2,5 mm
Vhodné pro: MTL
Použitelný výkon single/dual: 13,5-18W/neměřeno
Spotřeba liquidu single/dual coil za den: cca 6ml/neměřeno

(Spotřeba liquidu je zcela subjektivní záležitost, měřeno bylo jednoduše, nehulil jsem celý den z ničeho jiného než z testovaného buildu)

Notoricky známé balení netřeba fotit celé, postačí vědět, že je na něm popsáno vše podstatné.

Tyhle spirálky, které díky péči při výběru materiálu, při práci kterou si s tím tvůrce dal, a kolik času muselo stát zdokonalení na takovouto úroveň, mohu pojmenovat jedině Ultrasuperfine fused clapton Coil.
Proč to? Inu, vezmeme-li v potaz, že jsou ručně dělané a omot má 0,08 mm a je BEZ CHYBY, tak si toto pojmenování vskutku zaslouží. I makročočka to skoro nepobrala…

Popis a stavba spirálky
Jedná se o známý Fused clapton, tedy srovnaná jádra omotaná vnějším drátem, a tedy stažená k sobě. Zde jsou použita jádra o průměru 0,25 mm a jsou omotána drátem o průměru 0,08 mm. Ne, to není vtip. To, že to motá ručně, taky neni fór. Nechápu. Mazec. Omot absolutně bez chybičky, utažený tak, že ho prsty poznáte až tehdy, když pojedete po drátu hranou nehtu. Tak čistá práce to je.
Spirálka je opět kompletně z nerezové oceli typu 316L, díky čemuž funguje na teplotním režimu pro tento materiál určenému.

Osazení do atomizéru
Ententýky dva špalíky, bez klobouku bos, až se ucho utrhne!
Volba padla na Spicu Pro v klonu.
Spirálka je poddajná, není však nijak tuhá, což je způsobeno tenkými drátky obecně, proto opatrně na deformace při osazování do atomizéru. 
Po shlédnutí fotografie nad těmito řádky si jistě nejeden čtenář řekne: „Nojo, ale jemu se to tam trochu kříží“. I kdepak, nekříží, je tam vlasová mezírka mezi nožkou a první otáčkou vlevo ?. Na omotu je možno vidět nečistotu, které se v dalším kroku zbavíme. Se spirálkou prosím zacházejte jemně, je to křehké děvče.

Čas na trochu barviček 🙂 Hotspoty se konaly jen absolutně nepatrně ve spodní části spirálky. Stačilo ji lehce podrbat karabáčem (čti pinzetou) a hotspoty byly pryč.

Spirálku nevyžhavujte zbytečně příliš a na velké výkony (zde na 10 W), snadno byste kov tzv. spálili, výsledkem čehož by byla pachuť kovu při samotném vapingu, a to je neakceptovatelný prohřešek proti přírodě. To, co vidíte na poslední fotografii, je poněkud zkreslené neschopností fotoaparátu dostatečně reagovat na rychlou změnu světelných podmínek v bodě snímání.

Osazení vatou je snadné, spirálka odolává při průtahu přiměřeného množství vaty velmi pěkně. Lehce zapruží, ale vrací se zpět na své místo.

Mno a můžeme se posunout na další bod této recenze a tím je …

Zhodnocení
+ zpracování (už zase 😀 )
+ funkčnost na TC
+ ruční výroba
+ podání chuti
+ nesjíždějící omot
+ minimum hotspotů

– spirálka je měkčího charakteru
– nic pro provozovatele DL strojů (ale od toho dělá Stif jiné varianty)

Slovo závěrem
Rád bych poděkoval tvůrci za zaslání mnoha spirálek do recenze. Stife, díky.
Příště nás čekají poslední spirálky z dílny Stifa, co to znamená? Že pokud motáte spirálky ručně, tak máte příležitost přečíst si na ně po otestování nezaujatou recenzi. Stačí se zahlásit na mailu info@vapemagazin.cz 🙂