Steam Crave Pumper [Recenze]

Po nějaké době – a mém zpoždění – tu máme zase jeden z počinů firmy Steam Crave, která nejen že nám dopřává svou řadou Aromamizerů, ale sem tam přijde i s dalšími nápady které nepostrádají zajímavost. Jednou z těchto zajímavostí je Pumper.

Už se Vám někdy stalo, že máte svůj oblíbený mod a svůj oblíbený RDA atomizér a jen proto, že mod nedisponuje squonkovací sadou, tak jste v nestřežené chvíli – poté co jste si zapomněli atomizér dokápnout – ochutnali pálící se vatu? Ne? Mně se to stává celkem často. Proto většinou RDA atomizéry nepoužívám. Řešením je pořídit si squonk mod. Ale ten ne vždy musí splňovat Vaše požadavky, a to na co jste zvyklí a v tu chvíli je to krapet problém. A tak ve Steam Crave přišli s řešením.

Pumper je vlastně tank s pumpičkou podobně jako Backpack u Hadronu 220 od téže firmy. Tento tank pojme 12 ml liquidu, což je srovnatelné s většími lahvičkami squonk modů. Má průměr 30 mm, takže na něj můžete posadit i opravdu velké RDA atomizéry čímž ze svého oblíbeného RDAčka uděláte vlastně RDTA atomizer. RDTA bývala dříve zkratka pro atomizéry, které vlastně byly RDA, tedy kapací. Jen k nim v závislosti na tom kterém přístupu přidali tank tak, abyste nemuseli každou chvíli dokapávat a stačil vám jen setup který máte v ruce. Těch přístupů byla za historii vapingu spousta, až se to v podstatě ustálilo u squonk modů. Pumper je takovým návratem k původní myšlence, že se nemusíte rozloučit se svým oblíbeným modem, abyste mohli dokapávat bez potřeby sahat co chvíli po lahvičce s liquidem.

Jak to tedy, v případě použití Pumperu od SC, funguje? Jediným omezením je pro vás větší průměr, pokud Vám vadí že bude Pumper přesahovat obrys modu. Pumper našroubujete pomocí 510 konektoru – stejně jako kterýkoli atomizér – na mod a teprve na něj našroubujete svůj RDA atomizér s BF centrpinem. Doporučím na začátku build atomizéru nasytit liquidem, jako by pod ním Pumper nebyl. Když ucítíte, že vata v atomizéru už vysychá – vy co používáte nerezové spirálky, a tedy i TC to máte jednodušší – prostě zmáčknete pumpičku na boku Pumperu – jednou, dvakrát nebo třikrát podle potřeby a velikosti atomizéru – a skrz BF konektor dopravíte požadované množství liquidu do atomizéru.

Nebojte se, že by zásobování pumpičkou bylo nějak horší než u klasických squonků s mačkáním lahvičky. BF centrpin Pumperu má v sobě tři otvory, takže by vaper už musel být opravdu čuně, aby je měl všechny tři neprůchodné. Za dobu, co jsem Pumper testoval se mi vlastně ani jednou nestalo, že by BF centrpin utrpěl jakoukoli neprůchodnost a Pumper vždy zásoboval bez zaváhání.

Plnění Pumperu je také velmi jednoduché. Nemusíte se obávat problémů s malým plnícím otvorem. Na druhé straně od pumpičky je šroubovací zátka, pod kterou je otvor o průměru 7 mm, takže Pumper naplníte snadno i z lahviček s tím největším kapátkem. Jen pozor! Ta zátka není nijak velká a pokud Vám upadne, vypadne z prstů, tak se strašně špatně hledá a lze ji tak snadno ztratit. Stejně jako se povedlo mě před dopsáním této recenze. Snad ji ještě najdu. Nevzdávám se naděje.

Na fotografiích si můžete všimnout, že šroubovací zátka má v sobě otvory. Ty zřejmě zabraňují přetlaku/podtlaku v Pumperu při jeho používání. A nebojte, liquid skrze ně neuniká. Ani po týdnu, kdy jsem úmyslně nechal naplněný Pumper ležet na boku se zátkou dole z ní ani neukáplo. Díky této úpravě je tedy v Pumperu stálý tlak a nedochází tak ani k samovolnému doplňování atomizéru a ani k nějakému váznutí vlivem podtlaku. Zásobení je tak z Pumperu vždy stejné.

Steam Crave Pumper dostanete ve standardní Steam Crave černé krabičce s popisy. V balení je kromě vlastního Pumper tanku i náhradní sklo a sada „O“ kroužků. Pod vložkou, ve které Pumper, sklo a sada těsnění drží dost pevně najdete návod a obligátní samolepku Steam Crave. V balení nenajdete šroubky a šroubováček. Pumper je nepotřebuje.
Je škoda, že krom skla nepřibalili i náhradní šroubovací zátku. Ušetřil bych si víc jak hodinové lezení po kolenou a hledání upadlé zátky mezi stvoly trávy a hrudkami hlíny. A stejně jsem ji nenašel.

A jak tedy Steam Crave Pumper na závěr zhodnotit?
Podle mě jde o celkem zajímavý nápad, který určitě najde své příznivce – vlastně již našel – a zajímavým způsobem rozšiřuje možnosti používání BF RDA atomizérů, které díky Steam Crave Pumperu můžete použít na jakémkoli modu. Jen asi někomu bude vadit jeho přesah s ohledem na jeho 30 mm průměr.

Za poskytnutí Steam Crave Pumper děkujeme přímo firmě Steam Crave. A i když nejsem pravověrný squonker a mnohem raději mám své oblíbené Aromamizer tanky, tak jsem si dobu testování Pumperu celkem užil. A hlavně, ani jednou jsem neměl problém s dry hitem a asi jen jednou nebo dvakrát se mi povedlo RDA atomizer přeplnit. Což považuji za mimořádný úspěch a velkou intuitivnost používání Pumperu. Vlastně jsem s ním byl úspěšnější než s Backpackem u Hadronu 220.