Smok Nord POD [Recenze]

Smok Nord se ke mně dostal od Pospíšilečka po testu řady SALT od Emporia. Tímto ti kolego děkuji za předání HW 🙂Smok je obecně velmi známá značka, co však mohu ze zkušenosti říct, tak to, že je známá nechvalně. Celkově jejich zařízení nejsou nijak moc dobrá. O to víc mě překvapil Nord. Jakmile jsem jej vzal do ruky, tak mi hlavou blesklo: „Tak tohle vypadá, že to Smok nez***al!“ A víte co? Opět první dojem nezklamal…

Balení
Nord POD obdržíte v papírové krabičce, na které jsou zmíněny všechny zásadní věci. Prostě tak, jak to má být.
V balení se nachází oba typy hlav, tedy jak meshová, tak klasická spirálková, nabíjecí kablík, manuál a nějaký ten QC pass, který stejně všichni zahazujeme. Jednoduché, nepřeplácané.

POD
Designově čisté, pěkné, žádné výstřelky, na jaké jsme od Smoku zvyklí. Cartridge pojme 3 ml liquidu, a co se baterky týká, tak na nás čeká kapacita 1100 mAh a to už je velmi slušné.
Fire tlačítko je příjemně klikavé, dobře nahmátnutelné a dioda, kterou je vybaveno, nikterak neoslňuje. Bohužel, za provozu neukazuje stav nabití baterie, to až při nabíjení, kdy už je mi to celkem šumák.

Co musím, chca nechca vyzvednout, je povrchová úprava a lakování Nordu. Ten mřížkovaný vzor spolu s metalickým lakem je neskutečně nádhernej. Překvapila mě i jeho odolnost. Povedlo se mi s Nordem docela nevybíravě fláknout o zem. Dal jsem si pár jmen a šel hledat škody. A ono ejhle! Téměř nic. Půlmilimetrový škrábanec na obvodu těla, překvapivě i cartridge přežila bez úhony.

Cartridge drzí pevně na místě, přestože není přítomen aretační mechanismus. Náústek, kterým vlastně sama cartridge tak nějak je, mi docela dobře sednul. Ač jsem se bál, že bude velikost až nepříjemná, tak musím uznat, že dobrý. Pod není problém udržet jen v zubech, což je ostatně vidět…
V úvodu jsem zmínil žhavicí hlavy. Tento pod je totiž používá, není tedy třeba měnit celou cartridge když už dosloužil odpařovací element, ale postačí vyhodit žhavicí hlavu a nasadit novou. Nasadit? No jasně! Nord vás totiž nebude unavovat šroubováním. Hlavy drží po vzoru clearů od Uwell jen na okroužcích. Tzn., že okroužky nejen zabraňují protečení liquidu, ale i drží hlavu na místě. A to fest.
Jak jsem již říkal, okroužky zabrání protečení, ale pomalé pozvolné proslintávání s klidem přejdou. Doporučuji tedy při každém naplnění vytřít část s baterií a osušit zespodu cartridge.

Potažení z Norda je celkem volné, nicméně ne natolik, aby mi to bylo proti srsti. S hlavou o odporu 1,4 Ohmu je to vlastně velmi slušný MTL.

Nabíjení pomocí MicroUSB trvá něco pod hodinku a zařízení se nijak výrazněji nehřeje.Zhodnocení
+ design
+ nadočekávání dobrá funkčnost
+ velmi solidní výdrž baterie, nemám problém s ním přežít den
+ velmi slušná povrchová úprava
+ příjemná váha
+ velmi slušné podání chuti
+ měnitelné hlavy
+ nehřeje se při nabíjení

– blbě vymyšlená indikace stavu nabití
– nedokonale těsnící spojení hlavy a cartridge
– není vidět, kolik liquidu je v zásobníku
– elektronika nedokáže dorovnat klesající napětí baterie
– je to Smok 😀


Slovo závěrem
Žerty stranou, Smok fakt překvapil. Udělal velmi kvalitní zařízení, ze kterého dobře chutná, které má slušnou kapacitu liquidu i baterie. které nevypadá jak hračka pro děti, a které má obecně velmi hezky našlápnuto na to, být opravdu jedním z těch vážně dobrých podů. Nord na mě působí jako ta pověstná „Výjimka z pravidla“. Well done Smok, well done 🙂

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!