Něco málo úvodem, než se podíváme na samotný grip.
Recenze moc často nepíšu, spíš je točím pro svůj kanál na Youtube, takže prosím za prominutí případných stylistických chyb (nebo jak se jim nadává).
Balení
Charon mini dorazil v pěkně vyvedené papírové krabici, ze které se na nás směje hezky zpracovaný obrázek gripu. Na zadní straně jsou uvedené některé informace, které výrobce vyzdvihl.
Když se podíváme do krabičky, najdeme v ní hned navrchu grip a pod ním nějaké ty manuály a MicroUSB kabel, kterým můžeme grip nabíjet či upgradovat firmware. Víc zde není, možná bych zde ocenil i gorilla glass ochranné sklo, které by se mohlo volitelně plácnout na ten velký displej.
Upozornění Vapemagazínového pisálka: Prosím vás, pokud byste chtěli být praštění a používat materiály jako měď, stříbro, a pokud jste dostatečně movití, tak i zlato… vykašlete se na to. Pro Vaše tělo by to asi nebylo to pravé ořechové…
Grip
Charon mini je grip na dvě baterie typu 18650, má velký barevný displej a 510 závit s opravdu dlouhým a příjemně tuhým odpružením (krásně je poznat, kdy se atty dotkne pinu) hezky uprostřed horní strany modu. Na boku najdeme velké fire tlačítko a na straně pod displejem se nachází tlačítka + a – a MicroUSB port. Poměrně dost se mi líbí displej samotný. Není nijak ultramoc svítivý, ale čitelný je dobře a uživatel má tedy přehled o všech důležitých informacích. Celkem vtipná fičura je, že ten „tachometr“ vážně funguje. I když je pravda že tak nějak trochu jak se mu zrovna chce. Při nastavených 13 W ručička vystřelí zhruba k hodnotě 48, a to je…, no prostě kecá, avšak pouze v TC režimu.
V režimu Power ukazuje přesně. Co se mi líbí, je zpracování modu jako takového. Vše perfektně lícuje a to až tak, že člověk nemá na první pohled jasno, jestli tam ty dvířka pro baterie jsou a nebo nejsou. Po důkladnějším prozkoumání si však člověk všimne, že na spodku gripu je znatelný zub pro odchlípnutí dvířek. Na spodní straně také nalezneme celkově 24 otvorů pro ventilaci elektroniky+displeje+baterií.
Screensaver v podobě hodin má něco do sebe 🙂 Vzhled displeje ve VW režimu
Test TC
Jako když jsem nastavil pro 0,53 Ohmu spirálku z nerezu teplotu 230 stupňů Celsia a výkon plných 225 W (nebudem se s tím mazat né?), čekal jsem, že mi vata v kapáku blafne plamenem a… neblafla. TC zareagovalo téměř okamžitě a výkon stáhlo na 1 W. Vata lehce zahnědlá, ale dryhit by to nebyl. Při nacucané vatě stahuje TC dříve a dá nám tedy vědět, že jsme už na suchu. Za mě dobrý. 🙂
Nabíjení
Nabíjení vložených baterií je možné provozovat přímo v gripu, ne že bych to doporučoval, ale vzhledem k tomu, že mod má balancer, tak není třeba se bát nerovnoměrného nabití článků. Při běžném provozu grip přepíná displej po 10 s na screensaver a pak jej zhasne, avšak pokud nabíjíte baterie, tak se displej po chvilce přehodí a ukazuje indikaci nabíjení, po kratší chvilce ztmavne a celou dobu nabíjení zůstává aktivní, a tedy je možné sledovat úroveň nabití článků; tady bych si přál, aby se vypnul úplně, bojím se, že po čase uvidím vypálené pixely.
Na fotkách pod tímto odstavcem můžete vidět, že grip má CutOff nastaven z výroby na 3.1 V, na gripu bylo aktuálně nastaveno 13 W při odporu 0.82 Ohmu, a tedy byl drop při sepnutí žhavení vskutku malý, proto předpokládám, že hláška Check battery naskakuje při 3.1 V na bateriích. Není to sice nijak ultranízko, ale osobně bych ho klidně posunul maličko vejš, pro baterie by to bylo lepší. Nicméně je vidět, že elektronika cucá baterie hezky rovnoměrně, a to je jedině dobře.
Menu a pohyb v něm.
Do menu se dostaneme rychlým trojím stisknutím tlačítka Fire a v něm se pohybujeme tlačítky + a -. Když máme vybranou položku stiskneme krátce Fire, abychom potvrdili svou volbu. V submenu platí totéž. Pokud chceme z menu vyskočit, podržíme dlouze Fire čudlík.
Jakmile vstoupíme do menu, uvidíme zde celkem čtyři položky. VW, TC, SETTING a WALLPAPER
Jakmile jsme v Menu a najedeme tlačítky + a – na položku, kterou chceme, tak se políčko zvětší, na fotografii je to celkem slušně patrné.
Settings: v tomto menu je vše krásně jednoduše značeno nejen anglickými nápisy, ale i piktogramy, takže jak jsem již psal, poradí si i neangličtinář.
Zde se pohybujeme pomocí + a -. Kliknutím na Fire tlačítko volbu potvrdíme.
TC a jeho submenu. Opět se zde pohybujeme pomocí + a -. Kliknutím na Fire tlačítko volbu potvrdíme.
U Wallpaper je myslím jasno. Zde je možno pomocí softwaru ze stránek Smoantu nahrát i vlastní obrázky dle toho, co kdo má rád. Takže si tam člověk může dát jakýkoli obrázek, od pořádný káry po Little Caprice 🙂
Smoant Charon mini se vyrábí hned ve čtyřech barevných variantách, a tedy je z čeho vybírat.
Cena na stránkách Smoantu je 69,99 EUR, což dle dnešního kurzu mé banky dělá 1707,90 Kč.