Silk Wick od Flavormonks [Recenze]

Výrobci vaperské vaty Silk Wick Flawormonks, přišli s vatou v klasických polštářcích uložených v praktické kovové krabičce. A já děkuji Eliquidshop za to, že jsem ji mohl pro vás otestovat.

 


 

Už na krabičce se dozvíte, že by mělo jít o směs bavlněné vaty a hedvábí. Je otázkou, v jakém poměru, a jestli vůbec. Jeden polštářek jsem zničil, abych mohl s přesvědčením říci, že jde opravdu o směs hedvábí s bavlnou, ale k onomu přesvědčení jsem se nedopracoval. Po zapálení vata doutná stejně jako čistě bavlněná vata, ale to může být dáno právě tím, že jde o směs, a proto se neprojeví nehořlavost hedvábí. Další otázkou je, jestli je taková směs pro vapery výhodná. Když se totiž podíváte na to, jak vypadají vlákna vaty a hedvábí pod mikroskopem, určitě vás napadne totéž co mě, a to, jestli vata obohacená hedvábím, neřkuli čisté hedvábí, bude mít stejnou schopnost nasávat a dopravovat liquid ke spirálce, jako čistá vata z bavlny.

Flavormonks tvrdí, že kombinací bavlněné vaty a hedvábí získáte jedinečné výhody, a to:
Lepší tepelnou odolnost
Absenci příchuti bavlny
Snadnější používání
Delší trvanlivost
Lepší chuťové vlastnosti

Takže si to rozebereme, dle mých zjištění, bod po bodu.

Lepší tepelná odolnost
Kdo mě zná, ví, že nemám problém postavit build na 400 W. Takže Silk Wick prošla testem v takovémto buildu. Když se vytahují, tak ať se ukáží. No, při takovémto zatížení vaty jsem nezjistil nijak výraznější tepelnou odolnost, než u jiných polštářkových vat. Ale uznávám, že málokterá vata takový výkon ustojí, když si dovolíte sebemenší zaváhání. Zatím vím jen o dvou, které v takovém výkonu hned nejdou na kolena, a musím uznat, že Silk Wick je jednou z nich. Vlastně jediná vata ve tvaru polštářku. Každopádně nečekejte, že vydrží všechno. Pokud při takovémhle blbnutí opravdu zaváháte, odmění se vám inspekcí plic stejně, jako kterákoli jiná vata.


Nemá bavlněnou chuť
Ano. V tomto bodě naprosto souhlasím.
Všichni jste už určitě zažili chuť bavlny při prvním potažení z nově osazeného atíku. To u Silk Wick většinou nezažijete.

Snadnější používání
No, snadnější. Ano, lidé kteří dosud používali Puffku nebo jiné japonské kosmetické pady, si budou pochvalovat, že je tu zase nějaká vata, kde si můžou ustřihnout potřebný proužek vaty. Lidé, kteří se naučili utrhnout si potřebné množství z vat, jako je třeba Cotton Queen nebo Bacon Cotton, zase budou zklamaní, že musí brát do ruky nůžky vícekrát než jen pro finální zastřižení ve spirálce. Takže tenhle bod je tak trochu diskutabilní. Stejně jako to, že pokud z ní chcete dostat maximum, opět si procvičíte motání scottish roll

Delší výdrž
Opět celkem diskutabilní bod, protože co je mi platné, že vata je ještě krásně čistá, když ji tak jako tak musím ze spirálek vytáhnout, protože jinak se toho černého uhlí na spirálkách zbavit nelze. A pravdou je, že jsem ji ze spirálek opravdu tahal většinou čistou.

Lepší chuťové vlastnosti
No a jsme v závěru. Co k tomuhle bodu říci. Silk Wick je totiž jediná z vat, co jsem kdy testoval, která vám dá hit i bez nikotinu a vyšší koncentrace propylenglykolu. Ano, můžeme se dohadovat o tom, že hit nemá nic co do činění s chutí, ale mně to prostě vadí. Už opravdu dlouho používám koncentraci PG pod 30 % a nikotin pod 3 mg per ml. Takže o zbytečný hit navíc nestojím a tu chuť mi to prostě subjektivně nabourává.

Takže co říci závěrem?
Silk Wick od Flavormonks vážně není špatná vata a určitě se najde nejeden vaper, kterého její vlastnosti osloví. Určitě ji doporučím všem, kdo mají rádi vaty v polštářcích a novému formátu vat nepřišli na chuť. Určitě ji doporučím všem, kterým se stýská po hitu ranní cigarety. Sice to není zase až takový kopanec, ale znát to je. Pokud ji smotáte do scottish roll, získáte vatu, která je, co se absorpce a dopravy liquidu ke spirálkám týká, k neutahání a určitě vám, stejně jako mně, bude líto, že při čištění buildu vyhazujete v podstatě čistou vatu.

Nebudu vypisovat její klady a zápory. Jak jsem popsal ve všech bodech, můžeme se přít co je klad a co zápor, ale když se přidám k udělování hvězdiček, tak má tahle vata u mě 7 hvězdiček z 10. Pět za kovovou krabičku, jednu za tepelnou odolnost a jednu za to, že jsem si díky ní mohl zopakovat motání scottish roll. A víte co, přidám jí ještě jednu, na 8 z 10. Za to, že i když na spirálkách máte zuhelnatělé třetihorní přesličky, tak vata je stále čistá.