SHARK ATTACK – DON LIMON by IMPERIA [Recenze]

SHARK ATTACK – DON LIMON by IMPERIA..

Pro dnešek se spolu podíváme na dalšího zástupce z řady Shark Attack. Tentokrát je to spíše lehčí a svěžejší záležitost?

Jako všechny shake & vape aromata Shark Attack Vám přijde v 50ml lahvičce, která skýtá 10ml aromatu, který už jen zalijete svou vlastní bází. Ať už nikotinovou, nebo beznikotinovou..
Každopádně po namíchání se dostaneme na 20% koncentraci?

Sám výrobce píše, že Don Limon je kombinací kyselé limetky, šťavnatých sladkých hroznů a šťávy z modré agáve…

Po uzrání v řádu necelých dvou týdnů, se barva pomalu chýlí do lehce nažloutlé a pochybuji, že by nějak výrazně ještě tmavla…
Ani jsem si nevšiml žádného enormního prasení buildu. Prostě normálka?

Vůně je přesně taková, jaká se dala očekávat. Naprosto převládá aroma limetky a lehce je tam znát i další vůně, ale u té si nejsem jist, zda je to hrozen nebo agáve?

Nejdůležitější je samozřejmě chuť..
Jak bývá u mě zvykem, tak jsem ochutnal už druhý den po namíchání a občasném protřepání, aby se aroma s bází jak se patří spojilo?
Chuť byla výrazná po limetkách. Jejich krásně sladko-kyselá chuť naprosto ovládala celou kompozici. Až bych řekl, že limetka byla doražená klasickým citrónem?
Byl trošku problém rozeznat i další složky, jako je hrozen a agáve, protože citrusy byly svou kyselostí naprosto dominantní…
Po dalším týdnu uležení, které nebývá natolik nutné u ovocných mixů, se citrusy trošku „otupily“.
Sice limetka stále vede, ale už nemá tak ostrou chuť. Liquid se stal trošku sladším a i hrozen dal o sobě trošku vědět. Sice méně, než jsem čekal, ale znát je?
Kapitola sama o sobě je ovšem ono modré agáve (jj, toť ta rostlina, ze které Mexičané rádi vyrábí Tequilu, Mescal a pod.)
Abych pravdu řekl, tak kdybych tehdy neměl Agáve od Emporio, tak bych tam agáve asi neobjevil?
Agáve má takovou hořko-nakyslou chuť, která se v těch citrónech značně ztrácí… Ale nevadí?

Don Limon je liquid, který někoho může překvapit. Já nechci tvrdit, že mi nechutná, ale asi mi tam něco chybí. Neříkám, že je fádní nebo nudný, ale chybí mi tam ta pověstná třešnička na dortu, která by Don Limon jasně definovala a odlišila od ostatních citrusových mixů?

Za mě 7/10…