Scandal Flavors – Scarlet [Recenze]

Na jednu jahodovou příchuť od Scandal Flavors už jsme se před nedávnem podívali a dnes tu máme druhou. Tentokrát se bude jednat o kousek s názvem Scarlet. Ten sice patří do řady Fruit Series, ale podobně jako Magna, i tenhle by se dal umístit do řady Dessert Series, jelikož chuťově leží na takovém pomyslném pomezí ovocných a dezertových příchutí.

Podle popisu se jedná o „delikátní jahodový krém s vanilkou„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Tenhle rozbor chuti bude poměrně jednoduchý a přímočarý. Hlavní chuť zde tvoří velmi příjemný jahodový krém z kombinace jahod a lehké vanilkové smetany. Jahoda nese typickou, lehce kyselou ovocnou chuť, která je ale rovnou zjemněna chutí smetany. Smetana pak na výdechu nese velmi lehký, ale taktéž typický nakyslý ocásek. Ten však nepůsobí otravně, naopak krémovou chuť příjemně podtrhuje.

Smetana je lehce dochucená vanilkou, která celou chuť perfektně doplňuje a zároveň lehce doslazuje a „zakulacuje“. Nečekejte ale žádný přehršel vanilkové chuti, opravdu je zde pouze na doplnění chuti jahodového krému.

Pod touhle povedenou chutí jahodového krému se ještě navíc objevuje velmi decentní sušenkový podklad. Ten většinou u obdobných příchutí působí občas jako rozmočená sušenka a většinou chuti moc nelichotí, u Scarlet to ale není ten případ. Zde totiž není sušenka tolik prominentní a znatelná, chuti ale dodává takový trochu pevnější základ a nádech dezertové hutnosti.

Upřímně bych Scarlet řadil spíše mezi dezertové příchutě a to ani ne kvůli zmíněné sušence, ale už kvůli samotné chuti jahodového krému s vanilkou.

Jahoda nepůsobí uměle, parfémově, stejně tak je v chuti smetany tak akorát, celá chuť je skvěle vyvážená (byť v některých potazích působí až zbytečně sladce) a všechno to podtrhuje nenápadná sušenka.
Stejně jako Fusion, i Scarlet můžu s klidnou duší doporučit a především alespoň ve svém seznamu zařadit na přední příčky jahodových příchutí a to dokonce i před samotný Fusion. Tohle se prostě jednoduše povedlo a i lidem, kterým jsem dal Scarlet ochutnat příchuť na první dobrou sedla.

Scandal Flavors Scarlet dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení jsou minimálně dva dny, nejlépe však minimálně měsíc.

Za zaslání Scandal Flavors Scarlet děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej (až bude skladem) můžete zakoupit.