Scandal Flavors – Kaymaki [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek od řeckého výrobce Scandal Flavors a půjde o pro naše chuťové buňky trochu neznámý kousek s názvem Kaymaki. A co se pod tímto názvem skrývá? Mělo by se jednat o řeckou zmrzlinu. Tak se pojďme na Kaymaki podívat zblízka.

Popis k tomuto kousku je velmi stručný a to že se jedná o krémovou řeckou zmrzlinu.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Pokud znáte balkánskou kuchyni, mohl by vás možná trochu rozhodit samotný název. Ten však nevychází z názvu balkánského sýru kajmak, ale z opravdu z označení řecké zmrzliny kaimaki. Ta se od toho, co si pod zmrzlinou představíme my, liší především tím, že tahle je kořeněná. Konkrétně se používá k ochucení koření salep, mastiha a růžová voda. Ale teď pojďme už k samotnému aromatu.

Samotný zmrzlinový základ představuje chuť jemné smetanové zmrzliny. Pokud jste čekali chuť vanilkové zmrzliny, tak tu zde nehledejte, vanilka se v této chuti nevyskytuje. Základ je opravdu čistě smetanový a dochucený kořením, ke kterému se dostaneme za chvíli.

Smetanová chuť je zde hutnější a výraznější než tomu bylo u Cremossa, což mně osobně vyhovuje. Zároveň je i o něco sladší, při tom ale příjemně krémová. Tak trochu jako byste si dali lžíci smetanové zmrzliny, kterou ale necháte nejdříve trochu roztéct.

A teď k tomu podstatnému a to ke koření. Jeho chuť je trochu těžko popsatelná, právě proto, že u nás se nejedná o zrovna známé koření. Vesměs mi v chuti připomíná trochou muškátový oříšek, trochou hřebíček a k tomu všemu je v chuti něco, co bych přirovnal lehkému pepřovému nádechu. Kombinace je při tom ale celkem decentní, kořeněná, ale při tom (pravděpodobně díky růžové vodě) lehká s bylinnými či květovými tóny.

I když je Kaymaki trochu hutnější a sladší příchuť, než bylo Cremosso, je i tak její chuť poměrně lehká. Mě osobně však chuť Kaymaki zcela neoslovila. Možná to bude tím, že pro nás se jedná o trochu neznámé chutě. Nedokázal jsem tuto příchuť mít tedy v tanku celý den, ale na občasné zpestření výběru vůbec není špatná.

Nebýt koření, jednalo by se o celkem nenáročnou příchuť na celodenní vaping. Pokud ale kořeněná chuť je něco, co hledáte nebo chcete alespoň zkusit, či pokud hledáte něco neotřelého a trochu orientálního, neměla by vás Kaymaki zklamat. Za mě se však jedná o spíše slabší kousek.

Scandal Flavors Kaymaki dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení jsou minimálně dva dny, nejlépe však minimálně měsíc.

Za zaslání Scandal Flavors Kaymaki děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej (až bude skladem) můžete zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!