Scandal Flavors – Fusion [Recenze]

Dnes nás čeká recenze na druhý kousek od řeckého výrobce Scandal Flavors. I tentokrát se podíváme na dezertovou příchuť, tentokrát se však bude jednat o kombinaci dezertu s ovocem. Na stole máme kousek s názvem Fusion, ve kterém najdeme jahodový koláč. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Popis u Fusion zní následovně: „Oblíbený francouzský jahodový koláček s máslovým těstem, bohatým vanilkovým custardem a ovocným nášlehem ve formě čerstvých jahod.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Hned po namíchání je v chuti Fusion cítit famózní chuť krémové jahody. Ta je spojena z chuti skvělých sladkých jahod, která je podkreslena custardem. Custard sám o sobě není výrazný a samostatně rozeznatelný, chuti jahod však dodává skvělý krémový nádech podtržený nenápadnou chutí vanilky.

S delším odležením se chuť jahody trochu uskromní a dá prostoupit chuti koláčového těsta.

Koláčové těsto je příjemně jemné a nadýchané a přes to, že se má jednat o těsto máslové, nenese žádné výrazné máslové tóny, které mnoha vaperům nesedí. Zde opravdu nejsou a těsto svým způsobem působí spíše jako piškotové.

I přes to, že těsto po odležení trochu více prostoupí, dominantou chuti i nadále zůstává dezertová chuť krémových jahod. Ta nepřipomíná chutě typu jahodových milkshaků, ale sladkou chuť jahod takových, jaké byste u koláče čekali, jde tedy lehce do marmeládové chuti. Zároveň hlavní hutnost, ale i sladkost celé příchuti jde právě z jahod, těsto je v tomto případě tím prvkem, který chuť zjemňuje.

Fusion sice patří mezi sladší příchutě, jeho sladkost ale celkem slušně vyvažuje jemnost těsta a lehká kyselost jahod.

Obecně jsem v poslední době měl problém najít jahodovou příchuť které by mi sedla a když jsem myslel, že jsem takovou našel, většinou mi začala připadat po delším vapování trochu otravná. Fusion se mi ale v tomto trefil do chuti a bez problému jsem schopen ho mít v tanku nalitý celý den. Za mě za poslední dobu jednoznačně jedna z nejpovedenějších příchutí, doporučím ale vychutnat si ji nejlépe po namíchání, protože ty jahody jsou famózní.

Scandal Flavors Fusion dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení jsou minimálně dva dny, nejlépe však minimálně měsíc.

Za zaslání Scandal Flavors Fusion děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej (až bude skladem) můžete zakoupit.