Scandal Flavors – Cremosso [Recenze]

Do redakce se nám díky LAvape dostala další značka liquidů z jihu Evropy, tentokrát až z Řecka. Jedná se o značku Scandal Flavors, ve které najdeme něco pro příznivce všech chuťových profilů, tedy ovoce, dezertů i tabákových příchutí. V našich recenzích se podíváme především na ty dezertové a začneme tím nejjasněji dezertovým kouskem s názvem Cremosso.

Podle popisu se jedná o „Čerstvě upečený koláč s vanilkovou zmrzlinou, ozdobený šlehačkou a posypaný skořicí.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Cremosso mi popravdě dalo trochu zabrat, ale ve výsledku je popis chuti poměrně jednoduchý. Základ tvoří velmi jemné koláčové těsto, jehož typ nejsem schopen zcela určit, ale je někde mezi lehkým listovým a piškotovým těstem.

Hlavní složkou je ale složka krémová, po které ostatně Cremosso nese svůj název. Ta je opět velmi jemná, smetanová, prostě jako velmi nadýchaná šlehačka z čerstvé smetany, která nepůsobí nijak hutně a nese onen smetanový nádech. V chuti však zcela nerozeznávám chuť vanilkové zmrzliny, která je v chuti opravdu nenápadná a musel jsem ji dlouho hledat. Kdyby byla výraznější, mohla by chuti dodat kapku hutnosti a hlavně by v kombinaci se šlehačkou vanilka fungovala skvěle.

Až sem působí Cremosso trochu jako sice trochu tuctová, ale příjemná lehká dezertovka. Do celé chuti ale vstupuje skořice. S tou jsem po celou dobu testování tak trochu bojoval, protože jsem dlouhou dobu (jelikož jsem nečetl popis) myslel, že v chuti být nemá. Chuť skořice je v tomto případě dřevitá a lehce nahořklá, což se přelévá do celé chuti a dojem z celku mi tak trochu kazí.

Zrovna od Cremossa jsem očekával nejvíc, především jsem na něj slyšel samou chválu. Mě osobně však Cremosso moc nenadchlo tak jako ostatní, možná jsem čekal něco hutnějšího. Vanilka by mohla být trochu výraznější a bez té skořice v chuti bych se určitě obešel.

O něco lépe mi Cremosso vyniklo na zajetém buildu, kdy už v chuti byla více cítit chuť vanilkové zmrzliny, kterou skořice lehce okořenila, lehkého hořkého ocasu se však skořice zcela nezbavila. Po pár mililitrech však vanilková zmrzlina opět trochu ustoupila.

Za co jde ale palec nahoru je fakt, že chuť je opravdu lehká, není přeslazená a Cremosso je tak skvělým adeptem na celodenní vaping. I to bude jeden z důvodů, proč si již Cremosso našlo své příznivce mezi mnoha vapery. Důkazem budiž i to, že v době, kdy píšu tuhle recenzi, je Cremosso vyprodáno a čeká se na jeho další naskladnění.

Scandal Flavors Cremosso dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení jsou minimálně dva dny, nejlépe však minimálně měsíc.

Za zaslání Scandal Flavors Cremosso děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej (až bude skladem) můžete zakoupit.