Sansto 511 box mod [Recenze]

Sansto

Firma Sansto vznikla v roce 2014, na svých stránkách tvrdí, že své výrobky vyvíjí a testuje už více než 5 let.  V nabídce má nicméně pouze dva mody (Sansto QIU 200W a Sansto 511 200W), i když tvrdí, že vyvíjí, vyrábí a obchoduje s produkty jako jsou elektronické cigarety, vaporizéry a příslušenství k nim.
Díky Lukáši Mrkvičkovi alias Karotkovi se mi dostal do rukou box mod 511 v provedení Armour.

Nejdřív něco málo technických údajů:

  • Rozměry – 93 mm x 56 mm x 28 mm
  • Hmotnost- 102 g
  • Taiwan SONIX Chipset
  • Rozsah výkonu: 5-200 W s krokem 0,5 W
  • Rozsah odporu: 0.05-3.0 Ohmu
  • Maximální výstupní napětí: 8.4 V
  • Rozsah teplot v TC režimu: 100°- 300°C/200°- 600°F
  • TCR Mode
  • 0.9″ OLED displej
  • MicroUSB Port

První dojmy

Nejdřív jsem měl pocit, že mi Lukáš poslal nějakou vykuchanou krabičku, protože to fakt nic nevážilo, ale po vložení baterií displej normálně naskočil a všechno fungovalo. A ne že by baterie nějak extrémně přidaly modu na váze. Skoro bych to přirovnal k mým mechanickým squonkům, člověk skoro nepozná, že něco drží v ruce, kapsu to taky nijak nevytahá, občas jsem i hledal, ve které kapse bundy vlastně leží.
Výrobce ani moc nekecal, hmotnost modu bez baterií je 105 g, se dvěma nabitými bateriemi 199 g. 😉

Používání

Box mod je vyrobený z kombinace polykarbonátu a ABS, velice příjemně se drží v ruce, i když je pravděpodobně rozměrově dělaný na větší dlaně, než mám já, tak mi moc často nepadal. Povrch je rýhovaný (verze Armor) a vroubkovaný, skoro bych řekl, že působí dojmem rukojeti nějaké pistole. Tlačítko Power na horní zešikmené hraně jde lehce a mikrospínač pod ním má dobře slyšitelné klapnutí. Malá vyvýšená hrana kolem tlačítka mohla být vyšší, aby byla snížená možnost náhodného stisku o něco v kapse nebo batohu, ale bezpečnější je samozřejmě mod vypnout pětiklikem.

Hned ze začátku používání se mi ho povedlo z RDTAčka řádně zalít liquidem, takže jsem se mu podíval i do střev a byl jsem velice příjemně překvapen. Pokud se liquid dostane kolem centrpinu do modu, v klidu si odteče kanálkem k otvoru, který vede do prostoru baterií. Cestou mine malý plošňák pod tlačítkem, ten je ale umístěný na vyvýšených postech, takže mu není jak ublížit, většina liquidu nateče pěkně k bateriím (to už je problém uživatele) a kdyby náhodou něco teklo dál, tak hlavní deska s čipem a mikrospínači je také na vyvýšených postech.  Musel by vám prostě spadnout do kýblu s liquidem, aby mu to nějak ublížilo.

   

 

Displej je střídmý, dobře čitelný, text se dá samozřejmě otočit pro praváka nebo pro leváka.

Co se vzhledu a provedení týká, asi bych měl jen dvě připomínky. Tou první jsou špatně držící dvířka (magnety ve spodní části) a jejich o fous menší rozměr než by bylo potřeba, takže se mírně pohybují nahoru a dolů. Neupadnou, ale je to takový divný pocit :D. Tou druhou je post pro atomizér. Vážně bylo potřeba stavět kovovou pagodu, aby se tam dal přišroubovat atomizér? A ještě k tomu čtvercovou?

TC

Test TC proběhl, jak jinak, na nerezové braid spirálce s odporem 0,27 Ohmu, při nastavených 220 °C. Vata se doslova ani nehnula. Za TC musím výrobce čipu pochválit. S tímhle modem se dryhitu opravdu nemusíte bát.

 

Finální zhodnocení

Mod se ovládá jednoduše, žádné problémy s ním nebyly, dost jsem si na něj zvykl a vzhledem k jeho nízké hmotnosti a opravdu dobré výdrži jsem ho tahal všude s sebou. A budu v tom pokračovat. Rozhodně to není krabička na občasné zavapování doma, spíš bych ho pasoval na pracovní mod.
Za viklací dvířka a divnou základnu pro atomizér dávám 4 body dolů.
Za průšvihuodolnou konstrukci, výdrž a hmotnost po půl bodu přidávám.
Celkově za mě 7,5/10