Ripe Vapes Freez [Recenze]

Amerického výrobce Ripe Vapes, který je známý především díky příchutím VCT asi netřeba představovat. Nyní tento výrobce, v jehož repertoáru najdete především tabákové kombinace, přichází s řadou Freez, ve které najdeme trojici aromat jak dělaných na léto. A jak samotný název řady Freez napovídá, tyhle kousky se povezou na chladivé vlně. Tak se na ně pojďme podívat.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Watermelon Freez

Začneme jedním ze dvou melounů a to konkrétně vodním. Že se jedná skutečně o vodní meloun už celkem jasně napovídá vůně po otevření lahvičky. A vodní meloun jasně poznáte i v chuti. V tomto případě je jeho chuť lehce na pomezí sladkého vodního melounu a melounové žvýkačky. Onen žvýkačkový nádech je něco, čemu se pravděpodobně žádná melounová příchuť nevyhne.

V případě Watermelon Freez se ale jedná spíše o náznak a celá chuť tak úplně žvýkačkově nepůsobí. V chuti je totiž znát jistá šťavnatost vodního melounu, zároveň se ale na konci velmi jemně objevuje i trochu netypická kyselost. Ta je ale jen nepatrná a do chuti celkem dobře zapadá.

Co se týče chladivé složky, trochu jsem čekal, jestli se nebude konat chladivá nálož po vzoru Halo, ale ne. Chladivost je v tomto případě celkem decentní, při tom ale dostatečně osvěžující. Chuťově je čistá, neovlivňuje tedy chuť melounového základu, i když občas jsem na jazyku velmi lehký náznak cooladové pachuti zachytil. Nikdy ale natolik, abych se tím musel nějak zabývat a aby mi to ovlivnilo vnímání celého mixu.

Překvapením je fakt, že na melounovou příchuť je Watermelon Freez celkem decentně sladkou příchutí a rozhodně se nejedná o žádný tlamolep.

Melon Freez

A když jsme u těch melounů, rovnou se podíváme i na druhý a to meloun cukrový (honeydew).

Stejně jako u Watermelon Freez, i u Melon Freez je chuť melounu poměrně věrná. Už z podstaty melounu nepůsobí natolik šťavnatě, při tom ale příjemně ovocně a letně. Stejně jako vodní meloun má nádech žvýkačky, i Melon Freez má jeden takový nádech. V tomto případě je to ale lehce bonbonový nádech. A není to ani tím že by chuť působila uměle, ale v chuti cítím lehký náznak připomínající hrušku.

V kombinaci s chladivou složkou tak vzniká chuť, která mi připomíná něco mezi hruškovými a chladivými (byť ty byly spíše citronové) Bon Pari. A to se mi svým způsobem na téhle chuti líbí.

Co se týče chladivé složky, ta je intenzivní zhruba stejně jako u Watermelon Freez, jen po potahu nechává lehký dozvuk na rtu. Oproti Watermelon Freez je ale Melon Freez o něco sladší, rozhodně ne ale přeslazený.

A jelikož je honeydew ne vždy oblíbenou variantou melounu, bude na vás, zda se do tohohle kousku pustíte. Pokud ale ano, věřím, že vás nezklame.

Mango Freez

A v neposlední řadě tu máme Mango Freez. A chuť tohohle kousku je celkem přímočará – prostě mango. Není nijak světaborné, ale není špatné. Na první potah na mě působilo trochu mydlinkově, ale to se hned při druhém potahu srovnalo.

Mango je tak akorát sladké, v některých potazích lehce (ale ne nepříjemně) kyselejší, celou chutí se nenápadně i táhne dřevitost mangové pecky. Zajímavé je, že někde v půlce potahu se více začne spojovat s chladivou složkou a při tom trochu vynikne jeho sladkost. Bohužel mi v chuti ale chybí trochu více šťavnatosti.

Ona zmiňovaná sladkost má při některých potazích tendenci táhnout chladivou složku skoro až do mentolového či peprmintového nádechu a občas to tak působí dojmem sladké, ale chladivé žvýkačky. Ze všech tří kousků pak chladivá složka u manga působí jako nejvýraznější, není ale natolik ledová, aby vám při hlubokém potahu zmrazila krk.

Mango Freez je tak takovým průměrem mezi mangovými příchutěmi. Neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Za sebe musím říct, že už jsem měl lepší. Možná by ale mohl vyhovovat těm, kterým ostatní mangové příchutě přijdou až moc výrazné nebo přehnaně sladké, protože Mango Freez je decentně sladký a chuťově nepřepálený. A plusový bod za to, že po něm v ústech nezůstává dochuť, tak jako u ostatních mangových příchutí.


Řadu Ripe Vapes Freez dostanete v 60ml lahvičkách, které obsahují 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba jsou minimálně 2 dny.

Za zaslání Ripe Vapes Freez děkujeme prodejci LAvape.cz, kde všechny 3 kousky můžete zakoupit.