Riot Squad White Line [Recenze]

Britský výrobce liquidů a aromat Riot Squad si připravil novou sérii 5 shake & vape aromat, která sice nemá žádný daný název, ale odlišuje se bílými lahvičkami. Tyto lahvičky jsou pro Riot Squad typické, unikátní a připomínají tvarově náboj. Nám se tato řada nyní díky prodejci eJuice.cz dostala do ruky, takže se na ni v této recenzi podíváme.

Aromata jsou dodávána v 60ml lahvičce, ve které se nachází 20 ml aromatu. To je potřeba dolít bází a nikotinovým boosterem. Já jsem opět zvolil bázi a booster Just Vape, který taktéž můžete sehnat u prodejce eJuice.cz. Aromata jsou připravena tak, že po dolití bází a protřepání je můžete rovnou začít vapovat a nemusíte čekat, až se zaleží.

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Blue Burst

První kousek, na který se podíváme, je Blue Burst, který má představit modrou malinu ve formě ledové tříště s chladivým podkresem. Modrou malinou se rozumí malina ve formě tříště či zmrzliny, která je pro odlišení od jahodových a dalších dobarvena namodro. Chuť opravdu připomíná malinovou ledovou, lehce vodovou tříšť. Proto zde ani opravdovou malinu nehledejte, stejně jako byste ji nehledali v ledové tříšti. Do chuti je zároveň cítit lehce citrusový nádech. Co je zároveň cítit je slušná dávka chladivé složky. Ta vám sice nestáhne krk jako aromata od PJ Empire, ale je rozhodně výraznější, než u aromat jiných výrobců, která jsem v uplynulé době recenzoval. Chuť je prostě taková, jakou byste u modré ledové tříště očekávali.

Forest Froot Out

Druhý kousek je, dle popisu, dozlatova upečená sušenka zasypaná lesním ovocem s porcí smetanového krému. Úplný základ, který v této chuti cítím, tvoří medová sušenka z ovesných vloček, kterou znám z domova (tedy ve verzi se sušeným ovocem). Tu následně dokresluje trochu hutnější smetanový krém, který má v podstatě typickou, avšak lehkou nakyslost. Do chuti se pak následně dostává chuť lesního ovoce, ze kterého je nejvíce cítit borůvka, která pro mě má však lehce nepříjemný parfémový nádech. Chuť ovoce tak celé aroma trochu dotváří. Sušenkový základ, jako takový, je povedený, ale v kombinaci s jiným, třeba sušeným ovocem či krémem, by byl mnohem lepší. Škoda toho ovoce.

Boom Berry Pie

Než se dostaneme ke dvěma custardům, podíváme se na kousek, který je asi největším zklamáním z téhle série. Částečně i proto, že jsem do něj vkládal největší naděje. Boom Berry Pie má být koláč ze smetanovo-máslového těsta plněný borůvkovým džemem. V samotném základu se nachází lehké, máslové těsto s lehkým smetanovým nádechem, který je přítomný i u Forest Froot Out. Těsto je příjemně lehké, ale přitom dostatečně výrazné, a dává chuti ten správný koláčový základ. Zklamání však přichází u náplně v podobě borůvkového džemu. On to vlastně je borůvkový džem, který není nijak zbytečně přeslazený. Chuť borůvky zde však má stejný problém, jako v případě předchozího kousku. A to že je parfémový, ale zde je ta parfémovost, nebo chcete-li – mýdlovost – mnohem výraznější. S postupným odležením, kdy začne více prostupovat koláčový základ, se tato pachuť začne trochu ztrácet, ale nezmizí a ve výsledku tak minimálně pro mě činí toto aroma nevapovatelným. A je to škoda, protože nebýt té pachuti, byl by to skvělý borůvkový koláč. Ale není…

Fifty Cal Custard

A dostáváme se ke custardům, které jsou v obou případech doplněné o ovoce. Fifty Cal Custard má být vanilkový pudink se smetanou a jemným nádechem sušeného ovoce v samotném závěru. Nejprve se podíváme na samotný custardový základ. Ten je příjemně vanilkový, sladký a nadlehčený uváděnou smetanou. Je však jiný, než jiné vanilkové custardy, jen nejsem schopen říci, v čem. Každopádně bych ho rád ochutnal samotný, třeba se jej někdy dočkáme. Nyní k onomu sušenému ovoci, které by mělo být přítomno v závěru. Kombinace tohoto sušeného ovoce je zde přítomna v podstatě od samotného začátku a leckomu bude velmi povědomá. Mně osobně totiž připomíná kombinaci sušeného ovoce v původním müsli s exotickým ovocem, tomu, co se dříve prodávalo v oranžovém balení. V chuti jsou cítit sušené meruňky, papaya a trocha sušených banánů. Zde musím říct, že chuť je celkem věrná a na rozdíl od předchozích kousků nemá žádný nepříjemný nádech. I tenhle kousek má svoje „ale“, které však nepovažuji za negativní. Chuť je zde natolik výrazná a nestandardní, že to minimálně pro mě není kousek na celodenní vaping, jelikož jsem byl po chvíli chuti prostě převapován a musel jsem přejít na jinou. Zároveň velmi dobře zůstává ve vatě a nejde ji zrovna snadno přebít. Tohle aroma je však i tak celkem povedené, jen asi nebude zrovna pro každého.

Loaded Lemon Custard

Poslední kousek bude pro mnohé asi nejzajímavější. Jen zrovna 2x neposloužím, jelikož jsou zde často tendence srovnávat obdobná aromata s jedním kouskem od Dinner Lady, který jsem osobně neměl a nemohu je tak porovnat. I u Loaded Lemon Custard se setkáváme s téměř stejným základem v podobě krémového custardu, jako u Fifty Cal Custard. Ten je zde však trochu upozaděný a o něco méně vanilkový, chuti však dodává velmi příjemnou krémovost. To, co je zde dominantní, je dle očekávání právě chuť citronů. Ta je velmi výrazná a asi bych přirovnal někam k citronovému krému či zmrzlině s lehce sušenkovým nádechem, podobným jako u Tarty Lemon od TI Juice. V chuti se občas projeví příjemný smetanový nádech, který dělá chuť o něco zajímavější. Za mě asi nejpovedenější kousek z této řady.

Ve výsledku jsem od těchto aromat čekal o něco více. Kombinace s lesním ovocem pro mě byly spíše zklamáním, vyvažují to však custardy, které jsou rozhodně zajímavé.

Za zaslání děkujeme prodejci eJuice.cz, aromata můžete zakoupit zde.