Project V [Akce][Rozhovor]

Po úspěchu Vape for Dream se blíží obdobná akce, která se bude konat 16. února v Rožnově pod Radhoštěm. My jsme se proto rozhodli se zeptat jejího pořadatele Radima Splašeného na to, komu tato akce pomůže a na co se můžeme těšit.

Komu pomáháte?

Jedné talentované sportovkyni, která v neděli 15. listopadu 2015 na závodech na lyžích upadla a poranila si míchu a ocitla se na invalidním vozíku. Je ale možnost že se postaví zpět na nohy, díky takzvaným kmenovým buňkám. Ale ty jsou neskutečně nákladné… Sám jsem na osobní návštěvě její rodiny viděl to balení o velikosti přibližně jako sprchový gel, které stojí okolo 10 000,- Kč a pojišťovna to nechce hradit.

Proč ses rozhodl pomoci zrovna jí?

Aktivně sportuji na koloběžce, takže to beru jako podporu kolegyně sportovkyně, o které vím, že na to má.

Zmínil ses, že jsi byl i u její rodiny na osobní návštěvě, jak to probíhalo?

Její rodiče jsou naprosto pohodoví a féroví lidé, kteří neztrácejí naději, že se jejich dcera zpět postaví na nohy. Viděl jsem i její vybavení, na čem cvičí, což mohou lidé vidět na vlastní oči na internetové stránce https://veronika-fojtikova.webnode.cz.

Kdy a kde se akce uskuteční?

Srazík se bude konat dne 16.2.2019 na bowlingu Freeško, hned vedle K.O. klubu, kde se náš srazík měl původně konat, ale z organizačních důvodů podniku byla akce posunuta o pár metrů vedle. Ale bude to ve stejné budově a také ve stejném patře.

Na co se můžou účastníci těšit?

Účastníci se můžou se těšit na bowling, stolní fotbálek, kulečník, pestrou tombolu, dále dražbu jak běžného „hardware‘‘ pro vapery, tak i takzvaných mystery boxů, které budou takové tajuplné. Každopádně plánujeme i spontánní soutěže během celého trvání srazu.

Na youtube je již videopozvánka a už je i na události seznam lidí, kteří přispěli. Co tě nejvíce dostalo?

Nejvíce, jak mne, tak i zbytek pořadatelského týmu, dostal balíček od Ondřeje Možnara z Golddrive-Brno. Taková nálož dárečků (číslo je to až masakrálního charakteru), když všichni víme, že i on je bohužel na invalidním vozíku… Tímhle nás dostal, si troufám říci, i do rozpaků, jak si lidé na vozíku snaží pomoci navzájem. Dále nám dorazil balíček od výrobce aromat TI Juice a tohle nám podruhé vyrazilo dech a srazilo bradu pomalu až do sklepení. Přibližně 140 shake and vape aromat… Taky jak jsem tuhle krabici přebíral na poště. Upřímně, nechápal jsem. O asi týden později mi volal kurýr a říkal jsem si: „cože, co?“. Myslel jsem že to bude vapemail, ale dorazil nám jakožto dárek do dražby mod Asmodus Luna od hasiče z Prahy. Tímto děkujeme i Romanovi F.

Jakou očekáváš účast?

Upřímně? Netuším. Jsou sice potvrzení hosté, ale vždy je to jiné než odkliknutí na Facebooku…

Komu bys chtěl ty osobně tak nejvíce poděkovat?

Tak největší poděkování si zaslouží těm, kteří buď již zaslali, nebo budou posílat nějaký dáreček do tomboly dražby, nebo jen tak to některé ze soutěží. Dále zbytku pořadatelského týmu, hlavně tedy Kamilce, kterou znáte z videí ohledně naší akce, za její dobré nápady, jak akci zpestřit. A také za to, že všechny věci a možná i zbytek týmu organizátorů dopraví na místo srazu . A také své rodině – hlavně tedy mým prarodičům, kteří sice vaping neznají, ale jsou pro mne takový uklidňující faktor, na který nedám dopustit…

V kolik celá akce začíná?

Budeme se na vás těšit v plné parádě v 16:00.

Další informace o akci a facebookovou událost najdete zde: