Petri RTA [Recenze]

Asi nemá význam zmiňovat se o pěkném balení a jeho výbavě. To je u dotMod vcelku očekávané, ale musím zmínit, že si fakt vyhrají se stylovostí. Moc se mi takový přístup líbí.
A teď k atíku samotnému. I když jde o atík se spodním ofukem spirálek, tak jeho chuťové podání je shodné, ne-li v některých případech lepší, než u Aromamizerů. Nechápu jak to u dotModů dělají, ale fakt chuť nezkresluje. Jinak konstrukčně se celkem vymyká zaběhnutým standardům. Skleněný tank totiž po odšroubování vršku pro plnění drží jen na spodním „O“ kroužku, přesto se nestane, že by měl tendenci se sesunout, nebo aby někudy unikal liquid. Podle toho, co jsem slyšel, tak v tomhle případě se opravdu vyplatí pořádně si připlatit za originál. Vzduchu má tenhle atík dost, takže uspokojí většinu Dlkářů. AFC se dá dost přiškrtit, takže ani MTLkáři nemají smůlu, jen s drip tipem to mají horší. A díky postless základně jej lze osadit i single coilem přesto, že je určen hlavně na dual.
Ergo, postless deck. Pánové designeři, to fakt nelze tu postlessku udělat tak, aby měl vaper při osazování možnost kontroly nad tím, jak hluboko má zastrčenou nožku spirálky a nemusel to odhadovat? Aby nemusel odhadem odstřihnout nožku a pak se modlit, aby to nebylo moc a chytil se dobře pod šroubkem? Proč nemůže být díra pro nožičku spirálky průchozí? Notabene, proč nemůže být deck vyšroubovatelný, aby šlo – pokud by díry byly průchozí – odstřihnout přebytečnou délku nožky až po uchycení? Pro nás, co máme obvyklou velikost chlapské ruky a už nemáme nejmladší oči, je dost haluz dobře spirálku usadit.
I přes trápení s osazováním spirálky – napoprvé jsem je usazoval asi napětkrát a že už jsem spirálek usadil nepočítaně i do menších decků – jde o jeden z nejlepších atíků, co se mi kdy dostal do ruky, a vedle všech Aromamizerů, co mám, je jedním z mých nejoblíbenějších. Vlastně by se dalo říci, že nic jiného na all day už vlastně nepoužívám. A i když se cena za originál zdá velká – ne nezdá, fakt je to proti cenám čehokoli jiného slušná pálka – tak to za takový atík stojí, a jsem moc rád, že jej mám ve své sbírce. 😉