Oumier Wasp Nano RTA [Recenze]

Minimalismus, elegance, jednoduchost. Výrobce Oumier rozšířil svoji rodinku atomizérů Wasp o kompaktní RTA. Pojďme se na Wasp Nano RTA podívat trochu blíž.

Základní parametry

  • Průměr 23 mm
  • Kapacita 2 ml
  • Single coil

Balení

Opět dvě verze jak je již zvykem. TPD a Non TPD, liší se pouze vzhledem krabičky.

Do redakce nám přišla verze TPD, ale to vůbec ničemu nevadí, jelikož na samotném atomizéru mezi verzemi rozdíl není.

Balení obsahuje:

  • Atomizér
  • Náhradní sklo
  • Univerzální T-šroubovák
  • Náhradní díly (těsnicí okroužky, náhradní červíky)
  • Vatu a spirálku pro build

Atomizér

Při prvním prohlédnutí vypadá nádherně. Malý, ačkoliv kovový, tak lehký a překvapivě jednoduchý. Od svých bratrů RDA a RDTA nemá daleko. Vzhledově velmi podobný. Při představení v novinkách naším redaktorem bylo zmíněno, že driptip je zároveň i topcapem (bohužel pro některé uživatele), ale že bude třeba možné použít 510 driptip jak tomu je třeba u jeho RDTA bratra. Bohužel, snažil jsem se, ale možné to prostě není. Driptip nesedí v otvoru tak, jak by měl.

Tím se dostáváme k airflow. Jednoduše, stručně. Tři otvory, tuhé airflow, jednoznačné DL. V mém případě otevřené do tří čtvrtin.

Kapacita je pouhé 2 ml. Tuhle oběť ale výměnou za ten minimalismus rád podstoupím. Plnění je velmi jednoduché, stačí odšroubovat topcap, doplnit skrz plnicí otvory a hotovo.

Tady musím upozornit! OPATRNĚ při šroubování topcapu. Závit je z umělé hmoty a strhnout ho není rozhodně nic složitého.

Průměr 23 mm je trochu neobvyklý, nicméně rozhodně ne vyloučený. Na mechanice od Wismecu mi celkem sedí a má i decentní rezervu. Do recenze se nám dostala černá barva která je velmi často (ostatně stejně jako SS) kombinovatelná s většinou modů.

Základna a buildování

Jak již bylo výše zmíněno, jedná se o atomizér na jednu spirálku. Základna je, stejně jako u ostatních z řady Nano, dostatečně prostorná na většinu buildů. Tentokrát to byl jako vždy u mě nerezový fused clapton.

K přívodu vzduchu dochází spodem, skrze posty a následně z boku na spirálku. Nerezová základna je sázka na jistotu s červíky a plochou hlavou pro utažení spirálky.

Osazení spirálou jednoduché, vatu je potřeba řádně „načechrat“. Přece jenom, čím více vaty, tím více si budete ubírat na kapacitě už takhle malého tanku. Kanálky jsou dostatečně široké a možná to chce tak 1-2 buildy cviku pro vyčesání vaty. Co se týče protékání, během týdne byl atomizér během přepravy ve všech možných polohách a absolutně bez kapičky mimo atomizér.

Co mu ale musím vytknout, je šroubování kotelny na základnu. Znovu je potřeba si dát pozor na strhnutí závitu, který není zase tak jemný, jak vypadá.

Funkčnost

Co se týče zpracování, tak vypadá velmi pěkně. Když jsem si ho byl v redakci vyzvednout, měl jsem z něj vážně obrovskou radost. Jednoduché buildování, zásobuje naprosto bez problémů. Waspa jsem testoval na více liquidech, ale převážně na Strawberry Jam a Well baked. U Strawberry jsem měl trochu problém, protože ačkoliv byl poměrně dlouho odleželý a namíchaný tak, jak uvádí výrobce, těsto mi prostě skoro nevyniklo. Stejně tak Well baked, kde jsem cítil třešně, ale koláč zaostával někde v pozadí. Testoval jsem na buildu, který dávám do všech svých atomizérů a mám ho ozkoušený, nicméně ta chuť, která měla, se z atomizéru prostě nedostavila, což mne fakt zamrzelo. Úplně nakonec bych chtěl tedy shrnout, že atomizér vypadá dobře, funguje jak má, ale chuťově od něj tolik nečekejte.

Oumier má ještě dost na čem pracovat, tak uvidíme jak si s tím do budoucna zvládne firma poradit.

Wasp Nano RTA do recenze zaslal prodejce eJuice.cz, kde můžete RTA koupit a kterému tímto děkujeme.