OBS KFB2 AIO Kit [Recenze]

OBS KFB2 se ke mně dostal od prodejce eJuice.cz, kterému tímto děkuji za zaslání do recenze. Jedná se o základní zařízení, určené především pro začátečníky. Dá se říct, že se jedná o jistou variaci na téma eGo AIO.

Balení
V balení KFB2 najdeme dvě žhavicí hlavy, náhradní sklo, usb kablík, všechna podstatná těsnění a nějaké to povídání. Nic světoborného, ale to se u takovéhle záležitosti ani nepředpokládá.

Zařízení
OBS KFB2 disponuje baterií o kapacitě 1500 mAh, nádržka pro liquid má kapacitu 2 ml a bohužel zde není možnost upravit si přísun vzduchu. Design je vcelku nápaditý, ke mně se dostala varianta Monster Castle, docela dobře to vypadá, nijak zvlášť nebudí pozornost a povrchovka je velmi příjemná do ruky. Fajn je tu vrchní plnění, mám však k němu i nějaké ty výhrady. Jaké? Inu, při použití trošku větší síly celý topcap odletí v dál. Taky mě poměrně zarazilo velké červené X pod náustkem. KFB2 má jednu zvláštnost, nad kterou každý mávne rukou, ale mně doslova pije krev. Auto Off… Prostě po pár minutách zařízení přejde ze StandBy režimu do totálního vypnutí. Takže pětiklik a pak teprve tahat…Bohužel o tomto jevu není nikde v manuálu ani písmenko.
Náustek je typu 510, a přestože je rozměrově poměrně velký, tak je jasně určen pro MTL díky průměru vnitřní díry. Mezi rty sedne velmi příjemně.
Hlavy v balení nalezneme dvě. Jednu s odporem 0,6 Ohm (meshová) a druhou s 1,2 Ohm (klasická spirálka). Obě jsou chuťově velmi podobné, rozdíl nijak nepoznám. Pravda 0,6 Ohm je na tom lépe s tvorbou páry ale to je tak vše. V zařízení jsem zkoušel jak klasické liquidy tak SaltNic (tímto zdravím Dominika) a nebyl žádný problém.

Podání chuti
Mno, chuť umí KFB2 podat celkem obstojně. Není to sice žádná hitparáda, ale je to celkem slušný starter kit. Nabízí se tu srovnání s eGo AIO od Joyetechu. Bohužel ho trápí i některé podobné problémy. Ale o tom až v hodnocení. Každopádně nenadchne a neurazí.

Zhodnocení

+ líbivý design
+ snadná obsluha
+ slušná kapacita baterie
+ příjemná povrchová úprava
+ vrchní plnění se nechtěně neotevře (odšupovací)

– automatické vypnutí
– hlavy rády prskají a „přechlastávají“ se
– bez regulace vzduchu
– nespolehlivý mechanismus horního plnění (při otevírání rád odlétá topcap v dál)

Slovo závěrem
OBS KFB2 není špatná e-cigareta do začátku, není ani bůhvíjak skvělá. Je to takový průměr. Zamrzí nemožnost regulace airflow, ze zkušenosti vím, že přecházející kuřák chce co nejutaženější potah. Naopak velmi příjemná povrchovka potěší, tohle u základního e-cíga nenajdeme.
OBS má za sebou spoustu velmi dobrých RTA, bohužel tady to chtělo strávit trochu více času vývojem a pak by to bylo parádní. Bohužel se tak nestalo.
Ještě jednou děkuji do eJuice.cz za poskytnutí OBS KFB2 do recenze, díky moc 🙂