Novinky za uplynulé tři týdny (28/1/19-17/2/19)

V Číně skončily oslavy Nového roku a tak se na nás zase začínají valit novinky. A to nejen z Číny, ale i od evropských a amerických výrobců. Pojďme se tedy podívat, co nového se objevilo.

Geekvape Zeus X RTA

Zeus RTA od Geekvape patří v poslední době mezi jeden z nejoblíbenějších RTA. Nyní se dočkal (pokud nepočítáme rozdíl mezi Single a Dual verzí) své druhé iterace. Oficiálně má být představen až 18. února, ale už se do světa dostaly jak specifikace, tak některé fotografie.

A co bude nového? Viditelnou změnou prošel vnější vzhled celého atomizéru. Zeus X bude vzhledově kompaktnější, což se však projeví i na kapacitě, jelikož i s bubble sklem bude kapacita „pouhé“ 4 ml. Předělaná je i postless základna, která bude vyvýšená a pod samotnými posty budou malé otvory. Zatím nelze odhadnout, zda budou otvory dostatečně velké pro zastřižení nožiček spirálek po osazení, ale celkově by mělo být osazení snazší. Přívod vzduchu bude opět vrchem a přímo ke spirálkám bude veden skrze kotelnu, nikoliv skrze otvory v základně, jako tomu bylo dosud.

Augvape VX200 Box Mod

Po modech Druga Foxy a V200 přichází Augvape s dalším modem, tentokrát s označením VX200. Vzhledově bude mod někde na půl cesty právě mezi dvěma již zmíněnými.

Poháněn bude dvěma bateriemi typu 18650 a výkon dosáhne opět na 200 Wattů. Kromě klasického power režimu (nastavení dle Wattů nebo Voltů) nechybí ani TC mód a Bypass. Tělo by mělo být vyrobeno z ABS a polykarbonátu, což znamená, že váha samotného modu bude pouhých 65 gramů a bude se jednat o velmi lehký mod (váha je stejná jako u modu Tesla WYE 200W).

Přední straně pak bude vévodit 1,3 palcový barevný display, pod kterým budou umístěna dvě nastavovací tlačítka a microUSB port, u kterého však zatím není uvedeno zda bude pouze pro nabíjení, nebo i pro případný upgrade firmwaru. Žhavení pak bude řešenou velkým tlačítkem na boční straně modu.

Asmodus Ohmsmium II

Americký výrobce Asmodus představil druhou verzi modu Ohmsmium. Ta už tentokrát nebude mít tvar klasického boxmodu, ale svůj originální tvar. Vyroben je ze stabilizovaného dřeva, které je doplněno o pozlacenou nerez.

Ohmsimum II už zároveň není vysloveně regulovaný, ale v podstatě mechanický s ochranami, podobně jako je Luna. Doplněn však bude o LED diodu, která bude informovat o správném vložení baterie, zkratu v atomizéru či nízkém stavu nabití baterie.

Poháněn bude jednou baterií typu 18650 a pojme atomizéry s průměrem do 25,5 mm.

Oumier Wasp Nano RTA

Kompaktní RDA Wasp Nano se po RDTA verzi dočkalo i RTA verze. Ta využívá stejné základny, jako RDA i RDTA ale s tím rozdílem, že vzduch bude přiváděn spodem a skrze posty bude veden bokem přímo na spirálku.

I nadále si Wasp Nano zachovává své kompaktní rozměry s průměrem 23 mm a kapacitou 2 ml. Plnění je řešeno vrchem a (pro někoho možná bohužel) bude topcap zároveň drip tipem. Pokud však bude řešen stejně jako u předchozích dvou kousků, budou mít uživatelé možnost si ho rozšířit o svůj 510 drip tip.

Vandy Vape Jackaroo Kit

Se svým kouskem na poli odolných modů přichází tentokrát Vandy Vape, a to s kitem Jackaroo. Ten bude díky certifikaci IP67 odolný jak vodě, tak nárazům.

Jeho tělo je tvarováno tak, aby byl pohodlný na uchopení a zároveň z ruky neklouzal, boční strany pak budou osazený líbivými panely. Poháněn bude jednou baterií typu 18650, 20700 či 21700 a maximální výkon se zastaví na 100 Wattech. K dispozici bude klasická trojice režimů, tedy Power, TC a Bypass, displej pak nabídne možnost si zvolit barvu dle libosti.

V kitu bude mod dodáván se subohm tankem poháněným žhavicími hlavami s meshem. Jeho průměr bude 26 mm, kapacita pak 3,5 ml s normálním a 5 ml s bubble sklem. Barva resinového drip tipu bude samozřejmě odpovídat barvě bočních panelů

SMOK Mico Kit

Výrobce SMOK vypustil do světa svůj další pod. Ten je až nápadně podobný známému MiPodu.

Vyveden je v sedmi resinových variantách a stejně jako MiPod má na horním rohu očko pro upnutí poutka. Baterie má kapacitu 700 mAh a v kitu jsou k dispozici dva pody, jeden s meshem o odporu 0,8 Ohmu, druhý s klasickou spirálkou o odporu 1,0 Ohmu, přičemž oba mají kapacitu 1,7 ml. Mimo základní balení pak bude k dispozici ještě pod s keramickou hlavou o odporu 1,4 Ohmu, která by měla nabídnout dlouhou životnost.


Toť to nejzajímavější z novinek za uplynulé tři týdny. V následujícím týdnu jsou očekávány dvě zásadní novinky od našich sousedů. První přijde hned v pondělí, a to od německého výrobce Svoë Mesto, druhá s nespecifikovaným datem pak z Rakouska od Vapor Giant (ta však může být definitivně odhalena až v březnu).

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!