Novinky za první tři týdny ledna [Novinky]

Novinky se na nás chrlí ze všech stran a občas o nich nestíháme napsat a už jsou na trhu. Proto jsme se rozhodli trochu změnit styl, jakým vás o nich budeme informovat. Od nynějška vás budeme s týdenní až dvoutýdenní (ne)pravidelností vždy v neděli informovat o novinkách na trhu. Samozřejmě pokud se bude jednat o nějakou žhavější či zásadnější novinku, dostane vlastní článek. Pojďme se tedy společně podívat na novinky za první část ledna.

Wismec Sinuous V80 a V200

Wismec rozdělil výrobu svých modů do dvou řad, Luxotic a Sinuous. Řada Sinous se zdá, že bude do budoucna nejspíše řadou spíše budget zařízení. Alespoň podle toho, jak prezentuje výrobce její dva nové přírůstky. Jedná se o mody V80 a V200. Jejich výkony odpovídají jejich označením. V80 bude jednobaterkový mod na baterie typu 18650 s maximálním výkonem 80 Wattů, V200 pak dvoubaterkový s maximálním výkonem 200 Wattů. 

Těla obou modů budou vyrobena především z polykarbonátu, který bude na některých částech průhledný. U V80 to bude na přední straně, u V200 by se pak mělo jednat o boční panely. Použití průhledného plastu se v budoucnosti dočkáme asi i u modů dalších výrobců, ostatně jej má už například VandyVape Pulse X i jedna z dalších novinek v tomto příspěvku.

Každý z modů bude dodáván ve čtyřech barevných variantách, které však budou pro každý mod jiné. V případě kitu pak budou mody dodávány s novou verzí atomizéru Armor, a to NSE, který bude mít navíc k dispozici žhavicí hlavy jak pro DL tak MTL, a barva tanku i drip tipu bude odpovídat barvě modu.

 

Lost Vape Drone BF DNA 250C Squonk Mod

Se svým dalším kouskem na poli squonk modů přichází i výrobce, který se zaměřuje především na high-end mody, využívající DNA čipů. Jedná se v podstatě jen o vylepšenou verzi původního Drone BF, která však nyní pracuje s DNA čipem s označením 250C. Výkon modu se tak zvedá ze 166 na 200 Wattů. I nadále je mod poháněn dvěma bateriemi typu 18650, a lahvička má obsah 8 ml. Kromě čipu je patrná změna především vzhledová. Nikoliv v konstrukci či velikosti, ale použitých materiálech a barevných variantách. Stejně jako u nových Wismeců se Lost Vape rozhodl použít průhledný materiál. Pokud se vám ale taková varianta nelíbí, nezoufejte, k dispozici je i mod s neprůhledným materiálem. Celkově budou dostupné 4 barevné varianty.

Smoant Battlestar Squonker Kit

Fanoušci výrobce Smoant se konečně dočkali, neboť i Smoant přidal do své nabídky squonk mod. Jedná se o Battlestar Squonker a jak již název napovídá, jeho konstrukce vychází z jejich staršího, avšak oblíbeného modu Battlestar. Tenhle squonk se ale bude od jiných na trhu odlišovat, a to především způsobem squonkování. K tomu totiž nevyužije klasický výřez v konstrukci, ale speciální tlačítko na horní straně modu. Zároveň nebude využívat klasickou měkkou lahvičku, ale pevnou nádržku.

Mod bude poháněn dvěma bateriemi typu 18650 a jeho maximální výkon dosáhne na 200 W. V kitu pak bude dodáván s upravenou verzí Battlestar RDA. K dispozici bude ve čtyřech barevných variantách.

Bude určitě zajímavé toto řešení vyzkoušet, a pokud se osvědčí, mohli by ho třeba využít i další výrobci a třeba se konečně dočkáme i squonk modů, které bez přesahu pojmou atomizér s průměrem 30 mm, jelikož centerpin není umístěn přímo nad lahvičkou.

Digiflavor Helix Kit

Geekvape před nedávnem vydal mod Lucid s jednorázovým tankem Lumi. Z tohoto kitu vychází i nový kit od dceřinné společnosti Digiflavor. Jedná se o Helix Kit a jde o začátečnický trubkový mod na jednu baterii typu 18650. Mod nedisponuje žádným displejem a jeho nastavení je podobné jako u starších modů z řady eGo od Joyetechu. K dispozici jsou dvě možnosti výstupního napětí (3,2 a 3,4 V) a možnost bypass, tedy přímého výstupu z baterie. Mod disponuje i microUSB portem pro nabíjení. Dodávaný bude jak samostatně, tak v kitu s již zmíněným jednorázovým mesh tankem Lumi, a k dispozici budou 4 barevné varianty. Průměr modu je 26 mm, ale u centerpinu je lehce užší, tudíž by měl pojmout atomizéry pouze do velikosti 25 mm.

OBS Cheetah III RDA

Svojí již třetí inkarnace se dočkalo i RDA Cheetah od OBS. Jeho velikost se zvětšila z 24 na 25 mm, má nový top cap, ale především základnu a systém squonkování. Opět se jedná o dual coil, tentokrát se však bude jedna nožička chytat do středového sloupku, druhá do slotu na okraji, což ze základny dělá v podstatě semi-postless. Zajímavější je ale nový systém squonkování, kdy liquid projde středovým sloupkem až nad spirálky a pak půjde přímo na ně, nikoliv na dno bazénku, jako jsme zvyklí u jiných RDA. Cheetah III má i přepracovaný topcap, který nevypadá tak tuctově, jako u Cheetah II.

Yosta Livepor 100 TC

Yosta patří mezi ty méně známé výrobce, kteří se zaměřují spíše na low-budget zařízení, ale nějaký mod z řady Livepor je známý snad každému. Nyní od tohoto výrobce přichází nový kousek. Jedná se o jednobaterkový mod, který bude poháněn jednou baterií 18650, 20700 nebo 21700, a jeho maximální výkon bude 100 W. Zaujme především svým netradičním vzhledem a barevnými diodami, disponuje barevným displejem a klasickou sadou režimů (Power, TC pro Ti/Ni200/SS316 a Bypass). Pracovat má s čipem, který má mít rychlý náběh žhavení.