Moyuan MEET 250w VV Box Mod [Recenze]

Moyuan MEET 250w VV box mod od Shenzhen Moyuan Electronic Technology Co. Ltd. jste už měli možnost vidět v recenzi od Karotky (tímto zároveň Lukášovi děkuji za jeho poskytnutí k nám do recenze) a pokud se opět chcete pobavit jeho ksichtěním, když napětí na modu nastaví kousek nad polovinu, tak na konci recenze toto video najdete. Mě osobně velice pobavilo.

Lukášovi Mrkvičkovi (ještě jednou díky) mod přišel v oranžové krabičce, já jej ale dostal už jen v bublinkovém sáčku, takže co vše je obsahem balení, nevím a musím dát na výrobce, který slibuje, že kromě samotného modu v krabičce ještě najdete anglický manuál. Ono co taky k mechanice víc přibalovat, že?

Takže co to ten Mouyan Meet vlastně je? No, nic jiného, než sériová mechanika s řízením napětí. To je ono tajemné VV (Variable Voltage). Celá regulace modu je tedy o nastavení napětí. Takže na nějaké Watty zapomeňte. To, na jaký výkon nakonec pojedete, regulujete – jako ostatně u všech mechanik – tím, jaký odpor budete mít na spirálce/spirálkách v atomizéru, a tím, jaké napětí ze dvou li-on článků 18650 v sérii do atomizéru pustíte. Regulaci provádíte kolečkem ve spodní části modu, za kterým se schovává obyčejný potenciometr. Takže v téhle mechanice sice nějakou elektroniku najdete – výrobce slibuje dokonce sedm různých typů bezpečnostní ochrany, takže nejde o mechaniku, které je nutné se z jakýchkoli důvodů bát – ale ve skutečnosti se má jen máloco pokazit a celý mod je díky robustnímu kusu zinkové slitiny, tvořící jeho obal, hodně odolný.

Výrobce slibuje, že Moyuan MEET 250w VV box mod dokáže podat výkon až 250 W, a když se podíváte na specifikace, kdy mod má zvládnout odpory od 0,06 až po 3 Ohmy, tak nejde o plané sliby. A nástup žhavení je opravdu nekompromisní a člověka, který nemá zkušenosti s mechanikou, může až vyděsit. Ale opravdu se není čeho bát. Z vlastního provozování tohoto modu mohu doporučit – po osazení atomizéru – nastavit potenciometr někde mezi I. a II. naznačený stupeň, a podle toho, jak se build chová, buď přidat – to se vám moc často nestane 😀 – a nebo ubrat.

Moyuan MEET 250w VV box mod má rozměry (D x Š x V): 8,80 x 5,40 x 2,80 cm při hmotnosti 165 g bez baterií. Ano, pro někoho už může jít o těžký mod. Mně osobně to ale vyhovuje. Alespoň vím, že něco držím v ruce. Když už jsme u toho držení. Ten mikrospínač pod obrovským spínacím panelem, zabírajícím ¾ boku modu, je fakt neuvěřitelně jedovatý. Sám za sebe jej nedoporučuji používat – mod – při řízení auta. Nejednou se mi stalo, že jsem buď mod špatně odložil a tím tlačítko sepnul, nebo jsem jej nevědomky v dlani spustil. V obou případech to často odnesla vata. Ještě, že domov nikdy neopouštím bez minimálně dvou modů. Pro mě zřejmě velké dlaňové tlačítko není určeno.

A jsme u klasických plusů a mínusů

Plusy:
+ okamžitý náběh
+ nekompromisní výkon
+ ani 30mm Aromamizer Plus přes mod moc nepřesahuje
+ jednoduchost ovládání
+ bezpečnost
+ minimum částí k poškození
+ blikání diod lze vypnout trojklikem

Mínusy:
– lak, ani tady lak dlouho nevydrží, i když jeho vrstva není malá, pot ji spolehlivě při častějším používání naruší
– blikající diodový blázinec