MANGO SEASON by AL CARLO [RECENZE]

MANGO SEASON by AL CARLO..

Už je to řádka měsíců, kdy první řada Al Carlo udělala díru do české vapescény. Protože, co si budeme povídat… první řada jejich SnV aromat, se skutečně povedla ?

Před nedávnem dala o sobě společnost Al Carlo opět vědět. A opět vyrobila pět receptur. Čtyři ovoce s tabákem a jednu sladkost s tabákem. Přesně jako v předchozí sérii..
Ale nechme předchozí řadu předchozí řadou a pojďme se podívat na tu druhou… novou řadu ?

Al Carlo jsou produkty kanadské společnosti, které jsou k dostání ve 120ml lahvičkách, s obsahem 15 ml aromatu..
Na první pohled se to zdá málo, ale po zalití bází je koncentrace 12,5 %, což mi přijde jako rozumná hodnota?
Já jsem samozřejmě tento postup dodržel. Akorát jsem použil svou oblíbenou bázi 50/50 a naboostroval na 1.6 mg/ml nikotinu..
I když je psáno, že není potřeba nechat zrát, tak jsem je stejně nechal dva týdny ležet v temnu ?

Oficiální popis:
Čerstvé, šťavnaté a slaďoučké mango je něco, co v letních dnech perfektně osvěží. Sekundují mu pak velmi jemné tabákové listy. Neuvěřitelně chutná kombinace!..

Vůně je taková typicky „alkarlácká“, prostě sladká s lehkým nádechem koření. Ale to mango mi nějak uniká ?
Barva je hodně světlá. Taková trošku narůžovělá..

Samozřejmě jsem vzal jako první mango, protože mám toto ovoce velice rád, co se vapingu týče..
Ale konkrétně to dnešní mango je takové zvláštní. Jak bych ho popsal? Mango je tu vcelku jemné a příjemně sladké, ale v pozadí je stále cítit lehce dřevnatá chuť. Čím déle to vapuji, tak tím více se mi dojem kazí. Čím dál více cítím spíše sladkost sladidla, než sladkost manga. A v tom je právě ten rozpor. Na první ochutnání cítíte vyloženě sladké mango, ale postupem času přicházíte na to, že tu sladkost nedělá samotné mango, ale kopec sladidla..
Co se týče těch tabákových listů, tak ty projely okolo možná tak ve vlaku. Mírná kořenitá chuť na podkresu cítit je, ale je to spíše fakt koření, než tabák ?

Jak jsem byl zpočátku nadšený, tak nadšení brzy opadlo. Pro mě Mango Season rozhodně není na celý den. Brzy mě přestává bavit a cítím pouze sladkost, která je značná..

Za mě tak 6/10 a i tak spíše chválím ?

P.S. Ten „škrábanec“, co vidíte na etiketě, není vlastně škrábanec, ale je tam už takhle natisknutý… divný, ale je to tak 😉