Luxe Vinte – Violet [Recenze]

Máme na stole další novinky od TI Juice, respektive z jejich distribuce. Ty mají původ ve Velké Británii a celá řada je dělaná na zakázku přímo pro TI Juice. Pod touto řadou, resp. značkou najdeme čtyři ovocné kombinace. A pro první recenzi padla volba na Violet, která pro mě má trochu nádech nostalgie.

Podle popisu je Violet „směs tří různých druhů hroznů a černého rybízu.‘

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Nejvýraznější je chuť červených hroznů. Tu bych neoznačil za věrného představitele čerstvých hroznů, spíše hroznového nápoje někde na pomezí Vinei a americké grape sody, která postupně přechází do chuti hroznových bonbonů. Stejně tak se mi v chuti nepodařilo rozeznat ony tři druhy hroznů.

Při prvních potazích se pak do chuti mísí chuť černého rybízu. Ta je lehce natrpklá, nikoliv však kyselá, jak tomu u černého rybízu bývá. Zároveň má Violet lehce „květinový“ nádech.

Zajímavou vlastností této chuti je lehká krémovost, která se objevuje především při výdechu. Ta není vysloveně smetanová nebo třeba pudinková, spíše krémovost kterou byste mohli znát z ovocných bonbonů typu Damla či jiných ovocných žvýkacích bonbonů.

Nějakou výraznou ovocnou svěžest u Violet nehledejte, tahle příchuť je bonbonová a i její krémovost nějaký výraznější náznak svěžesti v podstatě vylučuje. Violet pak bude vyhovovat těm, kteří mají raději trochu sladší liquidy, o tlamolep se však nejedná. A byť v chuti nenajdete věrnou chuť nějakého čerstvého ovoce, já v ní nenarazil na žádný náznak např.

Chuť má v sobě, tedy aspoň pro mě, trochu nádech nostalgie. Někdy připomíná levnější hotové hroznové liquidy, na kterých jsme začínali, především mi pak ale připomíná kousek, který se dřív v nabídce TI Juice objevoval a to Purple, resp. Purple Candy. Takže pokud jste patřili mezi fanoušky Purple Candy, která už v nabídce není, neváhejte po Violet sáhnout.

Luxe Vinte Violet dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 3 dny zaležet.

Za zaslání řady Luxe Vinte děkujeme TI Juice/FLVR Distro.