Luxe Vinte – Rose [Recenze]

Pokračujeme v letní ovocné řadě Luxe Vinte a tentokrát máme na stole kousek z názvem Rose, pod kterým najdeme malinovou limonádu.

Oficiální popis zní následovně: „Rose je směs sladkých malin s limonádou. Při prvním nádechu se setkáte s kyselostí citronu, jemným pocitem bublinek a následnou chutí lehce nasládlé maliny.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Popis v podstatě uvádí, že se jedná o citronovou limonádu s malinami, za mě se však jedná spíše o malinovou limonádu s citronem. Tu bych nepřirovnal přímo k malinovce, byť v základu je jí chuť velmi podobná. Zde však navíc najdeme náznak čerstvé kyselé citronové šťávy, která se dle mého mísí s kyselostí malin. Ona kyselost je velmi příjemná a i celkem osvěžující. Opravdu je v chuti cítit i něco, co dodává lehce šimravý dojem bublinek.

Chuť malin není úplně věrná, působí trochu uměle, ale věrná není ani u klasické malinovky. To co chybí na věrnosti chuti čerstvých malin zde dohání právě ona lehká nakyslost. Ale jedná se o malinovou limonádu, ne čerstvé maliny, tak bych to v tomto případě i odpustil. Na výdechu je pak cítit lehká natrpklost malin a především citronu.

Co je trochu škoda, že mnohdy chuť přechází do chuti klasické růžové tutti frutti žvýkačky, ale to jen decentně. Každopádně to chuti opět dává trochu nostalgický nádech. Ten mi připomíná i nějakou z příchutí, které jsem ochutnal v začátcích, nejsem však schopen říct kterou.

Tím, že se nejedná o věrnou chuť malin, se příchuť vyhnula i jedné z nežádoucích vlastností, které malinové a ostružinové příchutě občas mají a tou je parfémový nádech. Ten zde naštěstí nenajdete.

Rose je poměrně sladká příchuť, což by zdánlivě mohlo ubíjet její svěžest, ale v kombinaci s lehkou nakyslostí to ve výsledku docela funguje a chuť tak zůstává svěží. Pokud tedy hledáte osvěžující nechladivou příchuť, ale netrváte na věrné chuti ovoce, tak můžete Rose zkusit.

Luxe Vinte Rose dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 3 dny zaležet.

Za zaslání řady Luxe Vinte do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!