Luxe Vinte – Marigold [Recenze]

V našich recenzích jsme si již představili první dva kousky značky Luxe Vinte vyráběné pro TI Juice a dnes je čas se podívat na další. Její název je Marigold, hlavní roli bude hrát mango a jedná se o asi nejslibnější kousek z celé čtveřice. O tom ale níže v recenzi.

Popis zní následovně: „Marigold je příchuť šťavnatého manga kde tato se na pozadí prolíná s dotekem liči. Při prvním vdechnutí této příchutě získáte plnou pusu zralého výrazného sladkého manga následovaného lehkou chutí liči, kdy na konci této kombinace je lehký chlad, který spojuje celou chuť dohromady.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Jasný prim v Marigold hraje Mango. To je příjemně sladké, chuťově šťavnaté a věrné. V chuti jsem nenarazil na typickou dřevitost, která dokáže být protivná. Znát je to i na dochuti v ústech, při které se právě dřevitost často projevuje. Zde dochuť zůstává jen chvíli a je příjemně sladká.

Chuť manga doplňuje chuť liči, respektive šťávy z liči. Ta je opět věrná, chuti dodává lehkou kyselost, při tom se v ní neobjevuje ani dřevitost z pecky (která však u liči není tak výrazná jako u manga), ale ani trpkost slupky.

Při prvním ochutnání v kapáku mě trochu zaskočila chladivá složka, zaskočila mě však příjemně. Hned po zakápnutí vám sice téměř vymrazí krk, při dalších potazích se však mísí do chuti ovoce, čímž chuť posouvá trochu do zmrzlinového/sorbetového pole. Nejedná se o žádný rampouch, který by vám zmrazil i mozek, ale po dlouhé době je to v kouscích z distribuce TI Juice slušná dávka chladivé složky. Není jí ani moc, ani málo, prostě tak akorát.

Marigold mě velmi mile překvapil, především protože je ze všech čtyř kousků chuťově nejvěrnější. I když chladivé liquidy ve svém repertoáru nevedu, často mi u kousků, které se k nám od TI Juice dostaly, chyběla výraznější chladivost.
Svým způsobem si troufnu tvrdit, že Marigold může v klidu konkurovat Mango Smoothie od Adam’s Vape, resp. být jeho alternativou a to právě díky chladivé složce.

Za mě každopádně jasný favorit z celé řady.

Luxe Vinte Marigold dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 3 dny zaležet.

Za zaslání řady Luxe Vinte do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.