Luxe Vinte – Jade [Recenze]

Máme zde čtvrtý a poslední kousek značky Luxe Vinte, kterou na český trh přinesli TI Juice. A recenze tohohle kousku pro mě byl trochu oříšek. Co by se každopádně mělo pod názvem Jade ukrývat? Kombinace guavy, ananasu a hroznů. Tak si pojďme Jade trochu přiblížit.

Oficiální popis zní následovně: „Jade je kombinací zelené guavy, ananasu a černých hroznů. Tato chuťová kombinace má smetanově jemnou chuť a na výdechu můžete ochutnat kombinovaný mix kyselosti guavy a lehké dochuti černých hroznů. Je to jedinečná kyselá směs pro milovníky exotického ovoce.“

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jak již jsem zmiňoval na začátku, rozklíčovat chutě v Jade pro mě byl trochu oříšek. Chutě se totiž slévají do jednoho celku. Ten je velmi bonbonový a žádná z uvedených složek z něj nijak výrazně nevystupuje a tak je i trochu obtížné se nějaké konkrétní chuti chytit.

Po dlouhém ochutnávání jsem byl schopen v chuti určit guavu, která však postrádá svoji typickou kyselost a trpkost. Zachovává si však alespoň trochu své „šimravosti“, která je znát především na dochuti.

Kyselost, která je v oficiálním popisu uváděna, jsem v chuti téměř nenašel, pouze její náznak, který je dle mého kombinací kyselosti guavy a ananasu. Ananas v tomto případě nepřipomíná čerstvý ananas, spíše sladký ananasový džus.

Do chuti promlouvá i chuť červených hroznů, která je podobná té, se kterou jsme se setkali u Violet, tedy taková, která je opět na pomezí bonbonu a nápoje. Červené hrozny pak nesou onu lehkou bonbonovou krémovost.

Jade bych tak nazval tropičtější verzí Violet. I přes to, že v chuti nejsou jednotlivé složky přiliš rozeznatelné, nejedná se o špatnou příchuť. Jedná se prostě o nenáročný bonbonový tropický mix, který si najde příznivce mezi těmi, kteří hledají právě takové chutě, tedy ovocné (tropické), bez chladivé složky a především pak nenáročné. Já mu však na chuť moc nepřišel.

Luxe Vinte Jade dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 3 dny zaležet.

Za zaslání řady Luxe Vinte do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.