Lost Vape LYRA POD [Recenze]

Entree

Původně jsem nikdy neuvažovala o tom, že budu psát jakékoliv vape recenze na hardware. Spíše jsem se vždy řídila doporučeními jiných recenzentů (a dost často jsem se i napálila). Ale POD Lost Vape LYRA mě hodně příjemně překvapil a byla by škoda se nepodělit s vámi o své poznatky.

Nicméně zejména mužskou část čtenářů žádám, aby brali v potaz dvě skutečnosti. Za prvé jsem ženská. Tudíž pro mě hraje velkou roli vzhled. My ženské to tak máme. U e-cigaret prostě chceme zařízení, které se nám líbí, které rychle a jednoduše naplníme liquidem a pak očekáváme nějakou skvělou chuť. A krom toho naprosto jednoduché, ale funkční ovládání. Žádné technické vymoženosti a kokotinky. Na to mě fakt neužije.

A za druhé je to má první recenze. Takže snad bude můj popis srozumitelný.

První dojmy

Nebudu zde popisovat, jak vypadá krabička, co všechno včetně návodů je uvnitř a podobně. Prostě já mám ráda, když se jde hned na věc. Takže celofánový obal rychle dolů a otevřít krabičku. A zde je první velké plus. Mluvou mého mládí uznávám, že jsem se hned zamilovala. Krásný, malý PODík v barevném provedení Black Lava, což je černé lesklé tělo s dočervena vyvedenými čelními plochami. Lesk je krásně hluboký, fakt pastva pro oči. A navíc já červenou barvu miluji.

Druhé příjemné překvapení se dostavilo ve chvíli, když jsem Lyru vzala poprvé do ruky. Nejen že se příjemně drží, ale hned je cítit, že se nejedná o žádný plast, ale s výjimkou cartridge pouze a jenom o kov. Což s sebou nese skutečnost malinko větší váhy, ale já prostě upřednostňuji kvalitní materiály před plastem, ať už se jedná o kov či stabwood.

Snad jen jedna maličkost ohledně obsahu balení mě překvapila, a to je šňůrka na krk. Ne každý výrobce tuto praktickou pomůcku přibalí. Délka pro mě sice nebyla úplně ideální, POD mi zapadl přímo do výstřihu, ale vzhledem k tomu, že jsem test prováděla na hudebním festivalu, tak mi to ani moc nevadilo. ;-D

Plnění

Jednoduchost plnění je jedna z věcí, na kterou se nejen u PODŮ zaměřuji. Přeci jen většinou plnění z Gorilla lahviček není úplně ideální. Když si nedáte pozor, tak máte často upatlaný nejen celý POD, ale i ruce. A to fakt ráda nemám.

Napoprvé vyndat cartridge z těla chtělo použít lehké násilí, ale po několika pokusech získáte ten správný grif a plnění je úplně na pohodu. Zde jsem zaznamenala první drobnost, kterou musím Lyře vytknout. Cartridge nesedí v těle PODU úplně přesně, ale jakoby se lehce občas klinká. Při vapování to nepoznáte, ale když si budete s PODem hrát v ruce, tak vám tato maličkost neunikne. Ale opravdu se jedná o maličký nedostatek nemající jakýkoliv vliv na funkčnost.

Výrobce uvádí objem cartridge 2,0 ml. Většinou se předem smiřuji s tím, že objem ve skutečnosti je ještě o trochu menší. Zde ale Lost Vape překvapil. Při zkušebním plnění injekční stříkačkou se v pohodě vešlo 2,4 ml.

A jedna vychytávka, která stojí za zmínku – plnicí otvory jsou hned dva, kdy při plnění je třeba je otevřít oba najednou. Jsou dostatečně velké a ten druhý slouží jako odvzdušňovací otvor, aby se eliminoval podtlak a lehce se tak plnilo i z lahviček s většími plnicími tryskami. Opět příjemné překvapení.

Baterie

Kapacita 1000 mAh je dnes už skoro standard. Osobně bych o PODu s menší kapacitou vůbec neuvažovala. Přeci jen každou chvíli přemýšlet o nabíjení se mi úplně nechce. A opět jedna dobrá funkce, která se u PODů prozatím běžně nevyskytuje, a to je možnost volby výkonu. Pokud 3x během dvou sekund zmáčknete žhavicí tlačítko, tak přepínáte aktuální výkon. Např. pro DL hlavu 0,6 Ohmu mezi variantami 16 – 18 – 20 W. A jak se zmíním níže, je to znát (u MTL hlavy pak přepínáte mezi variantami 9 – 10 – 11 W). Samozřejmě, čím vyšší výkon si nastavíte, tím více snižujete výdrž baterie. Sice my ženské máme nejraději pořádný výkon po co nejdelší dobu, ale pokud už si musím osobně vybrat kompromis, tak volím raději intenzivnější prožitek po kratší čas ;-D

Žhavicí tlačítko navíc ukazuje pomocí barevných diod i zbývající kapacitu baterie, což je také fajn.

Chuť

A nyní pro mě to nejdůležitější, a to samotné podání chuti. U tohoto PODu si můžete vybrat mezi dvěma druhy žhavicích hlav. Jedna má odpor 0,6 Ohmu a je určena na DL. Druhá pak s odporem 1,2 Ohmu na klasické MTL.

DL hlava je meshová a já jako zarytá DLkářka musím říci, že podání chuti je zde na výbornou.

Fakt skvělá, dokonce se nerouhám, když napíši, že se blíží motacím atíkům. Použila jsem totiž dva liquidy, které sjíždím už několik týdnů – Opičákovo mango s citrónem a Rocket Man od One Hit Wonder. Chuť hodně intenzivní, naprosto věrohodná. Je třeba ale na tuto hlavu použít trochu hustší liquid, 70/30. V opačném případě se vám občas stane, že ucítíte samotný liquid přímo v ústech. No a na největší výkon 20 W mi plně nabitá baterie vydržela na 3 ml liquidu. Potah u této hlavy je dosti volný.

Hlava s odporem 1,2 Ohmu určená na MTL podává chuť o mnoho méně intenzivněji, nicméně opět věrohodně. Nejedná se o žádný super utažený MTL potah, ale zde se přiznám, že já toto moc nedokáži posoudit. Pokud bych měla ohodnotit stupnicí ze školy, tak bych dala asi „dobrou“. Ale MTLkáři mohou mít jiný pohled.

A ještě jedno příjemné překvapení. Nejen že z tohoto PODu dobře chutná, ale je také velice příjemný do pusy svým tvarem. Schválně jsem si zároveň vyzkoušela několik dalších PODů a tento mým ústům lahodil nejlépe. Další palec nahoru.

Nedokonalosti

Nikdo není dokonalý, ani Lyra. Kromě výše zmiňovaného nedostatku o lehkém kloktání cartridge v těle PODu, jsem objevila dvě další chybky.

První, kterou považuji za poměrně zásadní, je konstrukce žhavicích hlav na DL 0,6 Ohmu. Zde sací otvory nejsou na samotné spodní části hlavy, ale až několik mm nad ní. A to způsobuje to, že cca 5 % liquidu nikdy nevyvapujete. Já vždy vapuji celý den jednu příchuť, takže mi to až tak vadit nemusí. Ale přeci jen jedná se o chybu zcela zbytečnou, kazící dojem z jinak skvělého zařízení. Zvláštní přitom je, že u hlavy 1,2 Ohmu se tato chyba vyskytuje v mnohem menší míře. 

No a poslední nedokonalost je to, že se Lost vape Lyra strašně špatně hledá v mé kabelce. My ženské potřebujeme k celodennímu fungování strašně moc věcí, které musíme mít neustále při sobě. A nejednou se mi stalo, že jsem sáhla do kabelky pro POD a nějak samovolně jsem vytáhla třeba řasenku. 🙂

Celkové zhodnocení

Prozatím nejlepší POD na DL. Zaujmul na první pohled svým designem a kvalitou zpracování. Vyznačuje se velice jednoduchým plněním, kdy využití dvou plnicích otvorů naprosto eliminuje riziko opatlání PODu a rukou liquidem. Velice příjemně sedí v puse při potahu. Chuť na DL famózní. Výdrž baterie obstojná. Pro mě zatím nejlepší POD, a to už jsem jich vyzkoušela pěknou řádku.

Dávám lepší dvojku.

Vaše MLSNÁ ZET

A abych nezapomněla, děkuji eshopu www.bomba-cig.cz za poskytnutí PODu pro recenzi.