LEPIDOPTERA od The Fuu[RECENZE]

Lepidoptera je hotový e-liquid ze série Curiosités od francouzského výrobce The Fuu, který říká, že se jedná o jemný pudinkový krém zalitý mírně povařeným lesním ovocem.
Tento liquid o objemu 10 ml se prodává v silách nikotinu 0 – 4 – 8 – 12 mg. Poměr VG/PG činí 50/50. Cena je opět bohužel dosti vysoká, na českém trhu se prodává za 179,- Kč za 10ml lahvičku.
Dnes budeme zkoušet dokonce na třech atících – Vapor Giant V5S se spirálkami od Stifa, Vapor Giant V5S se spirálkami od Braidmana a na MTL klasika Skyline.
Ve vůni dominuje ovocná složka s nějakým alkoholovým odérem. Barva liquidu je hnědá.
Avizovaný pudink je pro našince takový zvláštní, jinačí než od Dr.Oetkera či Amylonu 😊. Očekávala jsem, že tato složka bude dle popisu dominantní, ale je tomu bohužel přesně naopak. Spíše jakoby se jednalo o směs ovoce lehce politou avizovaným pudinkem. Ten je ale přitom mnohem hutnější, než jak ho známe u nás. Je v chuti hodně schovaný, zvýraznit ho dokázaly pouze spirálky od Braidmana.
Jednoznačně říci, o jaké lesní ovoce se jedná, nedokáži. Spíše bych řekla, že v chuti krásně rozpoznávám švestky, ale o nich se výrobce nezmiňuje. Že by dozvuky včerejší lehké konzumace domácí slivovice? 😊 Ale skutečně mi to ovoce nepřipadá jako mírně povařené, spíše jako švestkový kompot, který mám hodně ráda.
Celkově se jedná o poměrně těžkou příchuť, ne úplně vhodnou na all-day. Je to pro našince dosti netradiční kombinace, vymykající se běžným hotovkám prodávaných na našem trhu. Možná to má souvislost se samotným názvem celé série Curiosités 😊
Já osobně bych ho již neopakovala. A pokud bych ho musela někomu doporučit, tak snad na zpestření chuti někam k večerní pohodové konzumaci pár skleniček.
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 5/10
Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!