LEPIDOPTERA od The Fuu[RECENZE]

Lepidoptera je hotový e-liquid ze série Curiosités od francouzského výrobce The Fuu, který říká, že se jedná o jemný pudinkový krém zalitý mírně povařeným lesním ovocem.
Tento liquid o objemu 10 ml se prodává v silách nikotinu 0 – 4 – 8 – 12 mg. Poměr VG/PG činí 50/50. Cena je opět bohužel dosti vysoká, na českém trhu se prodává za 179,- Kč za 10ml lahvičku.
Dnes budeme zkoušet dokonce na třech atících – Vapor Giant V5S se spirálkami od Stifa, Vapor Giant V5S se spirálkami od Braidmana a na MTL klasika Skyline.
Ve vůni dominuje ovocná složka s nějakým alkoholovým odérem. Barva liquidu je hnědá.
Avizovaný pudink je pro našince takový zvláštní, jinačí než od Dr.Oetkera či Amylonu ?. Očekávala jsem, že tato složka bude dle popisu dominantní, ale je tomu bohužel přesně naopak. Spíše jakoby se jednalo o směs ovoce lehce politou avizovaným pudinkem. Ten je ale přitom mnohem hutnější, než jak ho známe u nás. Je v chuti hodně schovaný, zvýraznit ho dokázaly pouze spirálky od Braidmana.
Jednoznačně říci, o jaké lesní ovoce se jedná, nedokáži. Spíše bych řekla, že v chuti krásně rozpoznávám švestky, ale o nich se výrobce nezmiňuje. Že by dozvuky včerejší lehké konzumace domácí slivovice? ? Ale skutečně mi to ovoce nepřipadá jako mírně povařené, spíše jako švestkový kompot, který mám hodně ráda.
Celkově se jedná o poměrně těžkou příchuť, ne úplně vhodnou na all-day. Je to pro našince dosti netradiční kombinace, vymykající se běžným hotovkám prodávaných na našem trhu. Možná to má souvislost se samotným názvem celé série Curiosités ?
Já osobně bych ho již neopakovala. A pokud bych ho musela někomu doporučit, tak snad na zpestření chuti někam k večerní pohodové konzumaci pár skleniček.
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 5/10
Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!