Late Night Diner – Lemon Meringue Pie [Recenze]

Dnes se podíváme na třetí a poslední kousek z řady Late Night Diner. Stejně jako u předchozích dvou se jedná o ovocný koláč. Tentokrát se pouštíme na území, kde je konkurence veliká a to na území citronových koláčů. Po zklamání z předchozích dvou kousků je to i takový reparát. Obstojí u něj Lemon Meringue Pie?

Popis je jasný už z názvu: „Citrónový tvaroh se sladkými pusinkami a koláčovým těstem.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Na rozdíl od dalších dvou kousků z této řady, u Lemon Meringue Pie je už po vůni i po chuti jasně poznat, o co se jedná.

Hned při prvním potahu je cítit jemný citronový krém. Asi bych ho nepřirovnával konkrétně k tvarohu, prostě je to citronový krém. Ten je lehký, není výrazně sladký jak tomu bývá u konkurence, prostě tak akorát. Při některých potazích se ke konci objevuje velmi lehký, skoro až nevnímatelný náznak citronové šťávy, který chuti dodává trochu svěžesti

Zvědavý jsem byl především na chuť citronu, protože jak zmiňuji snad v každé recenzi citronových dezertových aromat, citrony v těchto kombinacích mají tendenci mít nahořklý nádech obdobný zelené slupce vlašského ořechu. V tomto případě se tato pachuť nekoná, i přes to si chuť citronu zachovává své věrné tóny lehké trpkosti a kyselosti, ale jako takový kyselý není. Ani by to nebylo v takovém případě žádoucí.

Ve vůni jsou cítit našlehané pusinky, v chuti už tak výrazné nejsou.

A teď k těstu. Stejně jako u zbylých dvou kousků je i zde těsto spíše upozaděno. Tedy, ne zcela. Jeho chuť je zde vmísena do celku tak, že drží dezertový nádech. Ve výsledku tak chuť připomíná citronový piškot, nebo chcete-li, citronové oplatky.

Upřímně by mi nevadilo, kdyby Lemon Meringue Pie byl o něco sladší, ale zase působí oproti konkurenci lehčím dojmem a rozhodně tak z Lemon Meringue Pie dělá volbu na celodenní vaping. Těsto by také mohlo být o něco výraznější, otázka je, zda by to nebylo na úkor celé lehkosti tohoto mixu.

Povedl se tedy tenhle reparát? I když nejsem zrovna fanouškem citronových koláčů ve formě aromat, Lemon Meringue Pie u mě obstál a reparát se tedy povedl. Ve srovnání s konkurencí ale tenhle kousek bude patřit spíše k průměru, ale ke lepšímu průměru.

Late Night Diner – Lemon Meringue Pie dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 14 dní.

Za zaslání Late Night Diner – Lemon Meringue Pie děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.