Late Night Diner – Bananas Foster Pie [Recenze]

Do redakce se nám dostala značka Shake & Vape aromat Late Night Diner, které patří pod značku Halo, ke které se v budoucnu taktéž dostaneme. Jedná se o tři aromata různých ovocných koláčů. V dnešní recenzi se podíváme na první z nich a to Bananas Foster Pie, tedy máslový banánový koláč.

Podle českého popisu se jedná o „Klasický americký koláč plněný sladkými banány a politý sladkým karamelem s vanilkovým pudingem.„, anglický popis pak ještě upřesňuje že by se mělo jednat o máslové těsto.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Abych byl vůbec schopen chuť rozklíčovat, musel jsem Bananas Foster Pie prohnat několika atomizéry, k recenzi pak posloužil mně osvědčený Aromamizer Plus V2. Některé recenze se píšou jedna báseň, tenhle kousek mi dal ale trochu zabrat.

Už ve vůni jsou jasně dominantní banány. Ty jsou chuťově slušné, jemné a zrale sladké, a tak jako u klasického Banana Foster jsou i zde „vařené“ s hnědým cukrem, v tomto případě je to spíše chuť karamelu. Při tom ale chvílemi připomínají spíše pěnové banánky, což je vlastnost, kterou tak nějak má většina banánových aromat. I tak ale patří mezi ty lepší banánové příchutě. Celkově chuť banánů není zcela věrná, ale je však krémová a na banánové aroma velmi slušná. Zhruba po týdnu chuť banánů a karamelu byla velmi výrazná a karamel zde působil trochu uměle a navoněně, po 14 dnech se ale vše příjemně zjemnilo.

Chuť custardu se zde velmi mísí s chutí banánů, dodává jim onu krémovost, ale nijak zvlášť nevystupuje. Působí tak spíše jako zjemňující prvek, než že by stál jako samotná, výrazná složka. Při některých potazích spíše než custard cítím chuť (až pachuť) zmrzliny která je velmi podobná té, kterou někteří mohou znát z Jack the Ripple od T-Juice (který už se nevyrábí).

Co je však v chuti poněkud upozaděno, je máslové těsto, na kterém jsou ostatní příchutě položeny. Máslové tóny se objevují už v kombinaci s banány, ale vysloveně chuť těsta se objevuje velmi zřídka. To je velmi jemné a objevuje se při výdechu a to ne při každém potahu.

Jak Bananas Foster Pie zhodnotit celkově? Upřímně jsem měl větší očekávání, za mě se jedná spíše o průměrnou příchuť, než že by se jednalo o vyslovenou bombu. Každopádně v konkurenci banánových aromat se řadí i tak mezi ty lepší. Chuť je jemná, nenáročná, není nijak přeslazená a rozhodně se hodí na celodenní vaping. I přes to, že v chuti není moc znát těsto, pořád se drží na vlně dezertové chuti. Ve výsledku mě Bananas Foster Pie dvakrát nenadchnul, při tom ale neurazil.

Late Night Diner – Bananas Foster Pie dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 14 dní.

Za zaslání Late Night Diner – Bananas Foster Pie děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.