Karotka (by Liqua) – Vanilkové rohlíčky [Recenze]

Lukáše Mrkvičku aka Karotku asi není třeba představovat. Kdo by náhodou nevěděl, Karotka je se svým kanálem Vapetalk s Karotkou jedním z největších českých vape-youtuberů. V minulosti už Karotka vydal dvě aromata, nově se spojil s výrobcem Liqua a na trh spolu pouští dva nové kousky. V dnešní recenzi se podívám na první z nich, který zároveň zapadá do současného předvánočního období a to Vanilkové rohlíčky. A na toto aroma se podíváme rovnou z několika pohledů.

Samotný Karotka k aromatu napsal toto: „Vánoce! Z každých Vánoc si pamatuji jednu úžasnou věc – návštěvu mé prababičky, která pekla ty nejlepší vanilkové rohlíčky. Byly vždy sladké, vanilkové s lehkou hořkostí oříšků. A právě takové rohlíčky se snažím už léta si upéct doma. Bohužel, zatím se mi to nepovedlo, ale rozhodl jsem se, že tuhle chuť chci mít každý den v atomizéru. Tady je!

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Vanilkové rohlíčky dostanete ve 70ml lahvičce, která obsahuje 12 ml aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Na lahvičce i krabičce máte označeno, kolik boosteru je potřeba použít pro výslednou sílu nikotinu. 10 ml z oněch 70 je prostor pro protřepání a promíchání. Podle výrobce aroma odležet nepotřebuje.

Část I. – Michal

S rozklíčováním chuti ve Vanilkových rohlíčkách od Karotky jsem měl upřímně drobný problém. Během testování jsem vyvapoval téměř celou lahvičku jen pro to, abych chuť nějak rozklíčoval. A můj dojem z chuti je poněkud ambivalentní.

A rovnou začnu jednou nemilou věcí. Po celou dobu testování jsem v chuti cítil trochu nepříjemný chemický, téměř až parfémový ocásek, který mi dojem z chuti tak nějak kazil.

Pokud ale pominu onen ocásek, i po téměř celé lahvičce tak nějak tápu, co v chuti cítím. Povětšinou převažuje chuť ořechového těsta. A když píšu těsta, myslím tím chuť těsta, kterou bych tak trochu přirovnal k chuti cookie dough, tedy sladkého ještě nepečeného těsta. Což by úplně nebylo na škodu. Jindy se ale zase chuť přelévá na pole propečených (někdy až přepečených rohlíčků)¨.

Tomuto dojmu napomáhá i nádech vanilky, který se chutí nese. Vanilka zde ale (alespoň pro mě), není tak výraznou složkou, jak jsem původně očekával. Ale ono se vlastně není čemu moc divit, vanilkové rohlíčky jsou především ořechové. I tak se ale chuť vanilky nese celou chutí a svým způsobem ji zjemňuje. Současně s vanilkou se v některých potazích lehce projevuje něco, co připomíná moučkový cukr.
Plno lidí v souvislosti s tímto aromatem zmiňuje vanilku od Liqui, kterou jsem však nikdy neochutnal a tak nemůžu komentovat, rozhodně ale v tomto případě není špatná, připomíná mi vanilku z profláklých custardových příchutí.

Co se týče ořechů, jejich chuť tvoří výraznější složku chuti a dá se skutečně přirovnat chuti vlašských ořechů, jelikož nese typickou hořkost a při některých potazích i „suchost“. A možná jsou to právě ty ořechy, kterým bych přisoudil onen nepříjemný ocásek.

Aroma není moc sladké ani hutné a tak není problém jej vapovat celý den. Nebýt ale právě onoho ocásku, který mi vadí, asi bych neměl problém tuhle příchuť zařadit do své denní rotace.

Celkově nemůžu říct, že mě Vanilkové rohlíčky od Karotky zrovna dvakrát nadchly. Jednu věc jim ale musím nechat: během vapování mi chuť navodila jistou nostalgii. Ne nostalgii z vanilkových rohlíčků, ale tím, že mi chuť připomíná liquidy, které jsem vapoval před lety. Sice už si nevzpomenu jaké, ale ten nádech nostalgie tam je. A jak zjistíte v další části, nejsem jediný.

Byť jsem si před testováním nedával žádná očekávání, musím i tak říct, že jsem od Vanilkových rohlíčků čekal něco víc, než čeho se mým chuťovým pohárkům dostalo. Ale jak opakuji dokola, vnímání chuti je zcela subjektivní, což je vidět i na recenzích, které již na Vanilkové rohlíčky vyšly.


Část II. – Boris

Tak došlo opět na okřídlené nikdy neříkej nikdy. Podlehl jsem tlaku a je tu moje první – a doufám, že na dlouho poslední – skororecenze na liquidy.

Jo, bych málem zapomněl. Pro jednoho šťourala, co na všechno musí mít nějaký komentář a potřebuje vědět na čem kdo liquid testuje. Příchutě jsem testoval v atomizéru Hadron RSDA v setupu s Hadron 220. Obojí z provenience Steam Crave. V atomizeru jsou dvě fused clapton spirálky mé výroby s trojitým jádrem Ni80 průměru 0,3 mm a opletem Ni80 0,14 mm, navinuté na trn 3,5 mm, šest otáček, se společným odporem 0,24 ohm provozované s napětím 2,68 Volt, což dává krásných 30 Wattů. Vatu jsem použil VAP` EXTREME.

Jsem zvědavý, Danieli, jestli ti tenhle výčet zbytečných informací k něčemu bude.

Na tuhle příchuť jsem se vyloženě těšil. Ostatně kdo nemá rád vanilkové rohlíčky. Obzvláště ty od jeho babičky nebo maminky. Ve svém očekávání jsem byl trochu opatrný, protože vím, že kuchyň od kuchyně, recept od receptu se i ty faktické vanilkové rohlíčky, které nesmí chybět na žádné české vánoční tabuli, dost liší. Proto jsem v žádném případě nečekal příchuť podobnou těm od mé maminky. Přesto u mě došlo k částečnému rozčarování.

Já v tom prostě tu chuť vanilkových rohlíčků nerozpoznal. Ale rozpoznal jsem jinou, kterou znám právě z příchutí liquidů z dob ve vapingu už dávno minulých, a to Grandma’s secret nebo Vanilla Grandpa’s secret. Už si přesně nepamatuji která, protože si byla dost podobná. Takže tahle příchuť má pro mě nádech vapingové nostalgie. Obě výše uvedené příchutě jsem měl rád právě ve vánočním čase. Dokreslovaly mi tu sváteční atmosféru.

Vanilkové rohlíčky od Karotky mi sice vanilkové rohlíčky moc nepřipomínají, ale efekt mají stejný. Pro mě jde o vůni a chuť spojenou s vánočním časem. Vůni, kterou jsem vždy ráno cítil v kuchyni po maminčině nočním pečení cukroví a chuť snídaně ze zlomků cukroví které se nepovedlo nebo bylo lehce připálené a na vánoční tabuli by je maminka nedala. Na té muselo být vždy vše perfektní.

Opět tedy pro mě nejde o all day vapingovou příchuť, ale v prosinci, po Mikuláši, bych jí chtěl mít v tanku každý rok.


Část III. – Oleksandr

Vanilkové rohlíčky miluju, dokážu sníst klidně kilogram na posezení a proto jsem se na tuto příchuť těšil.

Po krkolomném plněním lahvičky jsem nechal příchuť odležet přes noc.

Ráno jsem příchuť nalil do tanku a zjistil jsem, že je to takové o ničem, tak šla lahvička na poličku.

Po cca týdnu jsem příchuť znovu nalil do tanku a očekával jsem to křehké těsto s vanilkou, bohužel jsem byl zklamán z příchutě, protože mi to chutnalo jako sladká vanilka s troškou těsta. Prostě jemná sladká vanilka, není nijak vtíravá ale pro mě na all day vape to bohužel není.


Tak, a tady to máte, pohled na Vanilkové rohlíčky od Karotky rovnou od tří z nás. Jaký si na chuť uděláte obrázek vy, záleží už jen na vás. Pokud vás zajímají další názory, tak najdete např. u nás na skupině recenzi od Honzy Růžičky.

Už jste Vanilkové rohlíčky ochutnali? Pokud ano, podělte se v komentářích jak chutnají vám.

Děkujeme Karotkovi za možnost Vanilkové rohlíčky ochutnat.